Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-12-09  

Bendruomeninė veikla skatina tobulėti

Pabaigus vykdyti projektą „Šilti ir jaukūs namai – bendruomenės traukos centras“, pagal kurį buvo įrengta nauja šildymo sistema, pakeistas stogas, atlikti vidaus remonto darbai, Rinkuškių bendruomenės namai pasipuošė įvairiaspalvėmis veiklomis.

Į šiltus ir jaukius namus kiekvieną sekmadienį renkasi šiuolaikinio šokio mylėtojų moterų ir vaikų grupės. Jiems vadovauja Edita Prunskienė.

Kol oro sąlygos leidžia, kasdien jaunimas būriuojasi prie pačių įsirengtų treniruoklių lauke arba renkasi bendruomenės rūsio salėje, kur gali laisvalaikį leisti mankštindamiesi, žaisdami tenisą.

Nuo spalio 1 dienos Rinkuškių bendruomenės patalpose veikia neformalaus vaikų užimtumo grupė. Įgyvendinama neformaliojo ugdymo socialinių įgūdžių programa „Esu žmogus“. Šią grupę, kuriai vadovauja socialinė pedagogė Ingrida Butkevičiūtė, lankyti pareiškė norą 20 įvairaus amžiaus vaikų. Kasdieniniuose užsiėmimuose vyksta įvairios veiklos – pokalbiai, savianalizės pamokėlės, rankdarbių užsiėmimai, įvairūs renginiai su bendruomene, biblioteka. Vienas iš tokių bendrų renginių - viktorina „Žinių malūnas apie Lietuvą“. Renginys buvo skirtas etnografiniams regionų metams. I-VI klasių vaikai susibūrė į komandas po 5 dalyvius. Išsirinko komandų kapitonus ir prasidėjo „didysis mūšis“. Pirmoji užduotis buvo – sugalvoti komandai pavadinimą. Vieni tapo „Cepelinais‘, kiti – „Širvėniukais“, tretieji - „Nugalėtojais“. Komandos turėjo atlikti septynias užduotis. Antroji užduotis - suklijuoti išbarstytus po vieną Lietuvos himno žodžius. Trečioji – vadinosi „Kelionė po Lietuvą“. Komandos turėjo atsakyti į duotus klausimus. Geriausiai visoms komandoms sekėsi spręsti kryžiažodį apie įžymius žmones. Nors ant sienų kabojo daug užuominų, visos komandos „suklupo“ atlikdamos literatūrinę užduotį. Reikėjo surinkti į krūvą autorius ir jų knygų pavadinimus. Daugiausiai žiūrovų emocijų sulaukė meninė užduotis. Ovacijas pelnė Marko repuojant skaitomas tekstas apie grybų košę , Rosvitos tą patį darant piktai, Gabrieliaus – linksmai. Vertinimo komisijos darbui vadovavo darželio „Rugelis“ priešmokyklinės grupės pedagogė D. Ikamienė, o jai talkininkavo bibliotekos skaitytojos Laura ir Toma. Pertraukėlių metu liaudies dainas dainavo ir šoko J. Garnelienės folkloro vaikų grupė „Dijūta“. Rinkuškių bendruomenės popamokinės veiklos grupė vadovaujama I. Butkevičiūtės atlliko „Legendos apie Vilniaus pilį“ improvizaciją. Kol komandos sprendė užduotis, nebuvo pamiršti ir žiūrovai – atsakinėdami į klausimus, prisirinko saldžių prizų.Gruodžio pradžioje bendruomenės moterys, rinkosi į pasibuvimą „tarp mūsų mergaičių“ ir dalinosi patirtimi apie namų puošybą Kalėdų ir Naujųjų metų šventėms. Dalia dalino patarimus, kaip padaryti Advento vainiką, Brigita – kaip daryti eglutes iš makaronų, iš saldainių, Ingrida – kaip papuošti vyno butelį. Jaukus iš šiltas vakaras su kvapnia žolelių arbata neprailgo.

Irena Misevičienė Rinkuškių bendruomenės pirmininkė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.