Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-10-25  

Fotografijų paroda „Neskubėk ir būsi pirmas“ Žlibinų kaimo bibliotekoje

Saulėtą spalio 18-osios popietę Žlibinų bendruomenės žmonės rinkosi į Žlibinų kaimo biblioteką. Šįkart jie buvo pakviesti dalyvauti popietėje, kurios metu buvo atidaryta Dangerutės Pakalniškienės fotografijų paroda ,,Neskubėk ir būsi pirmas“.

Žlibinų bendruomenė jau dveji metai dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos rengiamame saugaus eismo konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“. 2012 metų gegužę buvo surengtas dviratininkų žygis ,,Miškų ir gimtųjų laukų takais“ maršrutu Žlibinai−Smilgiai−Keturakiai−Purvaičiai. Aplankytas mitologinis akmuo „Dievo stalas“, rašytojos Šatrijos Raganos gimtinė, o kelionė užbaigta prie laužo profesoriaus Igno Končiaus gimtojoje sodyboje.

Parodos autorė − Žlibinų bendruomenės pirmininkė Dangerutė Pakalniškienė, o parengti padėjo bendruomenės narės Rasa Venckienė ir Radvida Garbenčienė. Parodoje eksponuojama 16 nuotraukų iš jau minėtų renginių saugaus eismo temomis. Tarp jų yra ir vaizduojančių, kaip atrodo saugiai – su tinkama apranga ir visomis apsaugos priemonėmis − važiuoti pasirengęs motociklininkas, šalia pateikiama ir nesaugaus motociklininko aprangos nuotrauka. Ši paroda − tai 2012 metų bendruomenių konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse“ testinumo dalis.

Parodos atidaryme dalyvavo 30 žmonių. Apžiūrėję parodą, jie prisiminė buvusių renginių metu patirtus nuotykius, dalijosi įspūdžiais. Nuotaikingomis dainomis apie rudenį, gamtą, Lietuvą susirinkusiuosius prisiminimais į prabėgusią vasarą nukėlė Žlibinų kultūros centro vokalinis ansamblis „Melodija“ (vad. Nijolė Puplauskienė).

D. Pakalniškienė dar kartą atkreipė dėmesį į pėsčiųjų, dviratininkų ir kitų eismo dalyvių saugumą keliuose, pabrėžė šviesą atspindinčių juostų, atšvaitų svarbą tamsiu paros metu. Popietės dalyviams buvo išdalinti atšvaitai, eismo dalyvio atmintinės.

Žlibinų seniūnė Sigutė Žeimaitienė padėkojo bendruomenei ir jos pirmininkei D. Pakalniškienei už jau dvejus metus organizuojamus įdomius mokomuosius ir kartu kultūrinius saugaus eismo renginius, kuriuose gausiai dalyvaujantys žlibiniškiai gauna ne tik informacijos saugaus eismo temomis, bet ir susitinka, bendrauja.

Popietėje susirinkę žlibiniškiai aktyviai diskutavo apie saugaus eismo problemas Žlibinų gyvenvietėje ir keliuose, prie arbatos puodelio aptarė būsimas keliones dviračiais kitą pavasarį.

Žlibinų bendruomenės pirmininkė Dangerute Pakalniškienė

   

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.