Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2016-04-06  

Diskusija su Lietuvos seniūnų asociacija savivaldos įstatymo klausimais

Balandžio 5 d. A. Stulginskio universitete įvyko Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos (LVBOS), Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos (LSSA), Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos (LSDA), A. Stulginskio universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto atstovų diskusija "Seniūnijos darbuotojų, bendruomeninių organizacijų, seniūnaičių, vietos verslo atstovų, švietimo ir kultūros įstaigų, vietos veiklos grupių bendravimas ir bendradarbiavimas, sprendžiant vietos bendrąsias problemas, jų veikla išsaugant ir plėtojant kaimo gyvybingumą. Seniūnijų ir vietos bendruomenių vieta vietos savivaldoje“.

Susitikimo metu buvo siūloma parengti bendrus pasiūlymus Lietuvos Respublikos Seimui Vietos savivaldos įstatymo straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektui XIIP-3926. Naujos LR Vietos savivaldos pataisos (paruošė VRM) betarpiškai reglamentuoja seniūnų ir seniūnaičių veiklą, eliminuoja vietos bendruomenės organizacijas ir vietos bendruomenę. Ilgoje ir įdomioje diskusijoje buvo aptarti seniūnijų padėtis kaime ir mieste, vietos bendruomenių organizacijų įtaka, seniūnaičių rinkimai ir kiti klausimai.

Idealios seniūnijos schemą pateikė ASU prof. V. Atkočiūnienė, atliktos gyventojų apklausos apie seniūnijas, seniūnaičius ir vietos bendruomenių organizacijas, rezultatus - VDU prof. Aistė Lazauskienė, apie socialinių paslaugų padėtį seniūnijose ir bendruomenėse papasakojo Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos pirmininkė R. Laiconienė, M. Romerio universiteto dėstytojai. Daug kalbėta apie bendruomenių stiprinimą, kaimo vietos veiklos grupių padėtį, naująsias Leader ir BIVP strategijas ir skirtumus, įgyvendinant jas kaime ir mieste, socialines paslaugas ir verslumą, veiklos gyvybingumą. 
Diskusijoje aktyviai pasisakė LVBOS tarybos nariai: G. Burokienė (LKBS), R. Kneizevičienė (LKBS), R. Navickas (NVO tarybos ir koalicijos vardu), A. Račkauskas (LVBOS), R. Micka ir kiti, seniūnų asociacijos nariai: J. Samoška, K. Vilkauskas, R. Bružas ir kiti. 
Pabrėžta, kad seniūnaičiai turi būti renkami iš vietos bendruomenių ir renkami tiesiogiai, savivaldos rinkimų metu. Tuomet įtvirtinama Vietos bendruomenių organizacijų įtaka ir tampa tikslinga seniūnaičių institucija. Yra labai svarbu stiprinti bendruomeninių organizacijų kompetencijas, kad jos būtų pasiruošę dalyvauti viešojo valdymo procesuose bei socialinių paslaugų teikime. Pažymėta, kad seniūnijos funkcijos būtų diferencijuotos mieste ir kaime, seniūnijos turėtų būti stiprios finansiškai, skiriant joms 10 procentų savivaldybės biudžeto. Diskusijoje buvo pasisakyta už dviejų pakopų savivaldos įteisinimą.

Susitikimo metu buvo aptartas kreipimosi į LR Seimą projektas, kuriame siūloma keisti Vietos savivaldos įstatymą įteisinant dvipakopę savivaldą, stiprinant seniūnijų funkcijas numatant ne mažiau 10 procentų savivaldybės biudžeto lėšų. 
Buvo nuspręsta kiekvienam iš partnerių aptarti siūlomus įstatymo pakeitimus savo organizacijose ir parengti Lietuvos seniūnų asociacijai konkrečius pasiūlymus. Visi pasiūlymai ir siūlomos pataisos surašytos į diskusijos rezoliuciją, kuri bus pateikta VRM, SADM, Vyriausybei ir Semui.

KBCA ir Lietuvos vietos veiklos grupių (VVG) tinklo informacija.

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.