Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2012-09-28  

Naujienos iš PREPARE ir ELARD

Europos LEADER kaimo plėtros asociacijos (ELARD) IR PRANCŪZIJOS LEADER suorganizavo  KONFERENCIJĄ, kurį įvyko RUGSĖJO 25-26 d. . MARSELYJE.

 

KOnferencijos metu pristatytos visos ELARD šalys narės, nurodytos VVG skaičius kiekvienoje šalyje, vykdomų projektų pobūdis kiekvienoje šalyje ( viešojo ar privataus sektoriaus pobūdžio ), finansavimo principas ( ar vien iš LEADER programos fondų ar dar papildomi fondai ). Pristatyti visi LEADER biudžetai nuo pat pradžios su trumpa nuoroda į būsimąjį etapą, t.y. palyginimui - paskutinis (esamas) biudžetas apie 5,5 mlrd. Sudėjus visus remiančius fondus kartu Eurų, tuo tarpu ateinančiam jau numatyta 4,5 mlrd. Eurų iš vieno iš trijų fondų. Tai leidžia daryti prielaidą, jog ateinančio etapo finansavimas tikrai neturėtų būti mažesnis nei ankstesnis.

Konferencijos metu dvi šalys pristatė savo LEADER metodo veiklą savo praktikoje – Martinikos sala (Prancūzijos užjūrio sala) ir skandinavų atstovai Suomija. Nors Martinikos salos atstovų prezentacijoje buvo nemažai skundų, dėl nepritaikytų susisiekimo priemonių jų oro klimatui (esant kasmetiniams potvyniams, dauguma kelių tampa nepravažiuojami), bei, pasak jų, dažnai neteisingų/netikslingų  paramos gavimo taisyklių ir pan. reikia pasakyti, jog atsižvelgiant į tai, kad šis regionas LEADER metodą pradėjo taikyti tik nuo 2010 metų, jų pasiekti rezultatai ženklūs  ir jie neatsisako tikslo ir toliau dėti dideles pastangas į kaimo plėtrą. Skandinavų atstovų prezentacija, kaip ir reikėjo tikėtis, kardinaliai skyrėsi nuo Martinikos atstovų – nė vieno skundo, bet vien tik geroji patirtis ir pavyzdžiai. Labai sužavėjo, jog Suomių LEADER organizacija didžiausią dėmesį skiria komunikacijai (bendravimui). Jų trys kertiniai sėkmingos ir produktyvios veiklos akmenys :

Komunikacija už organizacijos ribų Komunikacija organizacijos viduje Komunikacija tarp organizacijų

Suomijos LEADER‘is savo veikloje taiko tokias inovatyvias priemones kaip intranetas savo organizacijoje, kurio pagalba turi tiesioginį ir saugų bendravimą tarp savo narių, tiesioginį duomenų siuntimą. Savo organizacijos susirinkimus dažnai rengia projektų įgyvendinimo vietose, kur gyvai mato savo darbo rezultatus.

ELARD prezidento suomio Petri Rinne kalboje buvo pristatyti pagrindiniai jų prezidentavimo laikotarpio uždaviniai. Vienas pagrindinių uždavinių, be abejonės, stiprinti LEADER metodą visose šalyse, o ypač naujų narių šalyse (Čekija ir Švedija). Taip pat siekiama plėsti ELARD organizacijos narių skaičių, įtraukiant vis daugiau VVG kiekvienoje šalyje.  Įtraukti į bendrą veiklą ir bendradarbiavimą kuo daugiau LEADER programos dalyvių, skatinti jų sąveiką vardan produktyvaus rezultato. ELARD organizacija siekia ir skatina kuo didesnį skaičių tarptautinių projektų tarp savo narių.

LKBS ekpertė Rasa Talačkienė

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.