Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-03-19  

ŠAKIŲ RAJONO BENDRUOMENIŲ CENTRŲ ASOCIACIJOS SPARTAKIADA

Bendruomenių centrų asociacijos taryba planuodama darbus 2012m. numatė tradicinius renginius: tai respublikinis bendruomenių sąskrydis, rajoninė bendruomenių diena Panoviuose, derliaus šventė, išvyka į Molėtus, įtraukė ir pačių  bendruomenių siūlytą renginį- Bendruomenių spartakiadą  Šakių  rajono bendruomenių  centrų asociacijos taurei laimėti.

Kovo 10 dieną Būbleliuose MPRC Kudirkos Naumiesčio skyriaus sporto salėje buvo organizuojamos varžybos Šakių rajono BCA taurei laimėti. Rungtys parinktos tokios, kad galėtų dalyvauti įvairaus amžiaus žaidėjai: šaškės, šachmatai, smiginis, stalo tenisas, baudų mėtymas. Dalyvių  skaičius pranoko visus organizatorių lūkesčius: susirinko, suvažiavo virš dviejų šimtų dalyvių iš daugiau nei 20 bendruomenių.

Šventę pradėjo Panovių kultūros laisvalaikio salės darbuotoja Ingrida Sutkienė ir skaitovai eilėraščių posmais apie Lietuvą. Šventinį sveikinimo žodį tarė ir sėkmės varžybose palinkėjo rajono meras Juozas Bertašius, Marijampolės PRC Kudirkos Naumiesčio skyriaus vadovė Marija Jurgilienė.          

Vyr teisėjai Zigmas Stravinskas ir Edvardas Belevičius skelbė varžybų pradžią. Prasidėjo  pirmoji rajoninė bendruomeniečių spartakiada Šakių rajono bendruomenių centrų asociacijos taurei laimėti. Visur sklido gera nuotaika, nuoširdus savo komandos palaikymas, įvairaus amžiaus dalyvių bendravimas.

Džiaugėmės, kad spartakiadoje gausu  ne tik žiūrovų, bet dalyvių. Atvyko  rajono meras Juozas Bertašius su žmona Genovaite, seniūnai Vidmantas Sprainaitis, Kęstutis Birbilas, Onutė Rakauskienė, Vincas Puida.

 Įpusėjus žaidynėms, maloniai sklindantis kvapas iš virtuvės dalyvius kvietė paragauti bendruomenietiškos košės, kurią virė jau ir šalyje žinomi respublikinių  sąskrydžių dalyviai, žinantys specialius košės, kiaušinienės  receptus - MPRC Kudirkos Naumiesčio skyriaus virėjai. Erdvioje valgykloje ne tik valgė skanią košę, bet  galėjo  vieni kitus  pavaišinti  savo gamybos bandelėmis, pyragaičiais.

Teisėjai ir jų padėjėjai skubėjo sumuoti rezultatus. Geriausi iš geriausių, surinkę daugiausiai taškų ir laimėję BCA taurę, buvo Kudirkos Naumiesčio miesto ir seniūnijos bendruomenės centras  „Santaka“(pirmininkas E.Belevičius), jiems pirmininkė G.Šnirpūnienė   įteikė  nugalėtojų taurę, o  meras Mero prizą, antroji vieta teko Girėnų bendruomenės centrui( pirmininkas Z.Povilaitis) ir trečios vietos laimėtoju tapo Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva“(pirmininkė Genutė Žilinskienė). Nedaug nuo nugalėtojų atsiliko Tarpučių bendruomenės centras (pirmininkė G.Dobilevičiūtė), Panovių bendruomenės centras (pirmininkas B.Vainius). Netrūko dalyviams prizų, kuriuos renginiui skyrė pati Bendruomenių centrų asociacija,  rajono žemdirbių asociacija, Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyrius, Kudirkos Naumiesčio pirminės asmens sveikatos priežiūros centras, kredito unija Zanavykų bankelis, Kriūkų seniūnija ir Kriūkų bendruomenės centras, Lukšių bendruomenės centras, asmeniškai – rajono meras Juozas Bertašius, Lukšių seniūnas ir tautodailininkas Vidas Cikana, partijos „Tvarka ir teisingumas“ rajono skyrius. Visus maloniai nuteikė jauniausia šachmatininkė iš Kudirkos Naumiesčio - 6,5 metų Rugilė Oginskaitė. Nors prizinės vietos nelaimėjo, parodžiusi neblogus rezultatus buvo apdovanota mero prizu, kaip jauniausia dalyvė, o simpatiškiausios dalyvės prizas atiteko keturnaujienietei A.Narkūnienei. Lukšių seniūno  Vido Cikanos iškaldinta iš akmens pėstininko figūra atiteko Ramintai Bastytei (Kriūkai), Kriūkų seniūnija  apdovanojo geriausią šaškininką, kuriuo tapo rajono meras Juozas  Bertašius, Kriūkų bendruomenės centro prizai iškeliavo į antros ir trečios vietos laimėtojų bendruomenes, tai Girėnų ir Gelgaudiškio“Atgaiva“. Paguodos prizas, įsteigtas Kudirkos Naumiesčio asmens pirminės sveikatos priežiūros centro, iškeliavo į Tarpučius.

Visų nuomonė buvo vieninga - svarbiausia dalyvauti, bendrauti ir visiems kartu sportinėmis varžybomis pažymėti kiekvienam lietuviui brangią šventę - kovo 11-ąją. Organizatoriai džiaugėsi tokiu gausiu dalyvių būriu, o ypač jaunimu, gera  nuotaika. Nauda visokeriopa - ir pasportavo, ir pabendravo, ir šventę atšventė. 

 Bendruomenių centrų vadovė Grinutė Šnirpūnienė, besidžiaugdama gausiu dalyvių būriu, o ypač jaunimu, gera pavasariška nuotaika, kuri lydėjo varžybas, dėkojo visiems  spartakiados dalyviams, rajono merui Juozui Bertašiui, bendruomenių centrų asociacijos tarybos nariams Onutei Rakauskienei, Edvardui Belevičiui, Arvydui Babušiui, Aldonai Narkūnienei, administratoriui Zigmui Stravinskui, visiems rėmėjams, Marijampolės PRC Šakių skyriaus vedėjai Marijai Jurgilienei ir jos komandai, mero padėjėjui Rimantui Valiukui, bendruomenių centrų pirmininkams už pagalbą organizuojant šį renginį.

Organizatoriai, išanalizavę dalyvių pastabas, kitais metais vėl numatę organizuoti bendruomenių spartakiadą asociacijos taurei laimėti.

                                                                                                          Onutė Rakauskienė

                                                         Šakių rajono bendruomenių centrų asociacijos tarybos sekretorė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.