Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2014-03-06  

Šokom trypėm – Vabalninke žiemą vijom

Užgavėnių šventė sekmadienio rytą prasidėjo Vabalninke. Čia kvepėjo ir blynais, ir arbata, ir laužo dūmais. Labai norėjosi, kuo greičiau išvaryti nevykusią šių metų žiemą. Vabalninko bendruomenė kepė įvairiausius blynus: iš grikių, mielinius, ir jų ragauti kvietė visus susirinkusius miestelio žmones, kaimynines bendruomenes, svečius. Po miestelį važinėjo puiki karieta, visi norintys buvo pavėžėti į šventę, kur jau skambėjo muzika. Į Užgavėnes sugūžėjo čigonų taboras iš Mieliūnų, „velniai“ iš Meilūnų, pavasario šaukliai − gandrai iš Šukionių, persirengėliai iš Vabalninko bendruomenės. Jūratės Garnelienės vadovaujamas folkloro ansamblis „Saudela“ šventinę programą pradėjo ragų muzikiniu šaukiniu, bendruomenės pirmininkė Dalia Strautinienė uždegė simbolinį laužą. Į šventę susirinkę vabalninkiečiai ir svečiai buvo kviečiami siausti, šokti, trypti – taip žiemą lauk varyti. Šiemet Užgavėnes šventėme pagal aukštaičių papročius, deginom aukštaitišką Gavėną. Atvyko padėti žiemos išvaryt ir „Nešpėtni bernai“ iš Panevėžio. Renginio metu buvo apdovanotos pačios originaliausios, gražiausios, mažiausios kaukės, sporto varžybų nugalėtojai. Originaliausios kaukės nominacija atiteko čigonei Saulei iš Mieliūnų, gražiausios kaukės nominacija − čigonėlei Austėjai iš Vabalninko, mažiausios kaukės nominacija – Vakariui iš Biržų. Vyko įvairios sportinės varžybos, kurių nugalėtojai taip pat buvo apdovanoti prizais. Vabalninko bendruomenės šeimininkės ir „gaspadoriai“ sukosi prie didžiulės blynų keptuvės ir arbatos katilo. Vos spėjo blynus vartyti ir dalinti. Šventė pavyko. Gamta taip pat nepagailėjo gražaus oro. Kas norėjo, tas pasilinksmino, prisiragavo ir prisivalgė įvairiausių blynų ir kaimyną dar pavaišino, Vydo Vareikos Užgavėnių kaukių parodą apžiūrėjo ir namo neskubėjo. Šventės kulminacija – Kanapinio ir Lašininio varžytuvės – tai simbolinė žiemos ir pavasario kova. Simbolinis Gavėnas buvo tradiciškai perduotas Vabalninko kultūros namų darbuotojams.

Senoliai sakydavo „jei Užgavėnių nešvęsi, tais metais nuo nelaimių neatsiginsi: gyvuliai išdvės, javai blogai derės, namiškiai sirgs, visokios kitokios negandos pristos“. Tad geriau nerizikuoti – reikia gerai užsigavėti ir bėdų neturėti. Mes taip ir padarėm. Vabalninko bendruomenė baigė vykdyti projektą „Išlikime per papročius ir tradicijas“ pagal „Biržų rajono savivaldybės vietos plėtros strategiją iki 2013m.“ II prioriteto „Socialinė sanglauda – kaimo gyventojų naujų bendradarbiavimo formų diegimas, partnerystės skatinimas“ 1priemonę „Kaimo gyventojų saviraiškos didinimas, pilietiškumo stiprinimas“. 

Dėkojame už pagalbą Vabalninko seniūnijos darbuotojams, Petrui Aukštikalniui už nuostabią karietą, važnyčiotojui Skirmantui Vinciūnui, Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriui už šventei suteiktą vietą, visiems prisidėjusiems organizuojant renginį.

Vabalninko bendruomenės informacija

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.