Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2016-03-22  

Sporto varžybos – gražių siekių įkvėpėjos

         Šaunus Šakių krašto bendruomenių jaunimas, kovo 19-ąją dieną paskyręs prasmingai veiklai. Ta veikla – tradicinės,  jau ketvirtosios, sporto rungtynės, šiemet skirtos Bendruomenių metams paminėti. Tokio tipo rungtynės organizuojamos kas antri metai ir šiemet jos pasižymėjo  tikrai gražiu susitelkimu, draugiškumu  ir – ko labiausiai sportinėse varžybose tikimasi – veržlumu. Tuo labiau, kad jose pasirodė naujų veidų: neseniai susikūrusių  Kubilių ir Lepšių bendruomenių atstovai ar kitų, kurie kartais nebūdavo aktyvūs dalyviai.

          Bendruomenių sporto šventę, kaip ir derėjo, pagerbė jos pagrindinė organizatorė - Bendruomenių centrų asociacijos taryba: Grinutė Šnirpūnienė (BCA pirmininkė), nariai Edvardas Belevičius, Arvydas Babušis, Onutė Rakauskienė, Aldona Narkūnienė, Zigmas Povilaitis.  Nuolatiniai visų rajono įsimintinų renginių  garbūs svečiai  - Lietuvos Seimo narys Mindaugas Bastys, Šakių rajono savivaldybės meras Juozas Bertašius, Šakių rajono žemdirbių sąjungos pirmininkas, mero  padėjėjas Rimantas Valiukas.

          Geros nuotaikos ugnelė įsižiebė nuo pat pirmųjų šventės akimirkų. Ją kaip visada sukurti sugebėjo pasižymėjusios renginių organizavimo liūtės,  kultūrininkės, o šiuo konkrečiu atveju ir judrios ,,sportininkės“ – Laima Mockevičienė ir Laima Kajokaitė-Balčiūnienė. Į jų ,,sportinį“ repertuarą tilpo ir poezija, ir humoras,  ir kitokios smagaus šmaikštumo strėlės strėlelės. Jas laidė aplinkui, tačiau nieko nežeidė, o tik kūrė geros nuotaikos pakilumą. Juk argi nesmagu, kai linkima ne tik gražių pergalių, o ir skelbiama viltinga paguoda nelaimėjusiems, kad jų laukia vertingi paguodos prizai: kiaušiniai (šokoladiniai), riešutai, razinos, aguonos... Tai bus energijos šaltinis kitoms varžyboms  po dvejų metų. O kad geros sportinės nuotaikos nepristigtų, tą vedėjos nesunkiai įveikė pertraukėlių metu organizuodamos lankų apie liemenį sukimo varžybas ar šokinėjimo per šokdynes rungtis.

         Šventę gerais įkvepiančiais linkėjimais pradėjo BCA pirmininkė Grina Šnirpūnienė ir ŽS pirmininkas Rimantas Valiukas,  pasidžiaugdami, kad joje sau atgaivą randa vis daugiau sportininkų ir tarp jų - visos bendruomeniečių kartos. Atidarymo metu pasveikinami ir šventės dalyviai – Juozai : meras Juozas Bertašius ir sportininkas Juozas Jonuška. Prisaikdinami teisėjai, kad savo pareigas atliks teisingai, išmintingai.

     Prasideda rungtys – smiginio, baudų mėtymo, stalo teniso. Daugiausiai dalyvių pritraukia smiginio rungtis – net 67 sportininkus. Kaip visada kelia emocijas rankų lenkimas, kuriame dalyvauja ir moterys. Triumfavo Slavikų komanda. Ją, matyt, įkvėpė ypač karštas sirgaliaus seniūno Vidmanto Benedikto Sprainaičio entuziazmas.

           Virvės traukimo rungtyje komandą sudarė 2 moterys ir 3 vyrai. Daugelis kalbėjo, kad salėje traukti virvę dar niekada neteko ir tai bus įdomi patirtis. Rikiuojasi 10 komandų: Gelgaudiškio, Lepšių, ,,Tėviškės“, Lukšių, Girėnų, Briedžių, Kudirkos Naumiesčio ,,Santaka“, Sudargo, Gotlybiškių, Barzdų. Neišlaiko ir ,, sportininkių“ Laimučių nervai, pabando, teisėjui nematant, padėti, bet buvo pastabių žiūrovų, kurie užprotestavo rezultatą. Lukšių komandai sėkmingai patarinėja Rimutė Bendorienė, Girėnų komandoje įveikti numatomus čempionus padeda atsakingi specialistai: Bendruomenių policininkė Aušra Mockevičiūtė, mero padėjėjas Rimantas Valiukas, vyresnysis inspektorius Rolandas Pavalkis, o Gelgaudiškio komanda jaučiasi  pakankamai tvirta, nes turi  trenerę, sportui atsidavusią visa siela, visada besišypsančią  ir mokančią suburti Genutę Žilinskienę.

           Teniso varžybos vyksta labai ilgai, todėl sukrutus dalyviams nerimauti ir siūlyti pradėti apdovanojimų ceremoniją be teniso rezultatų, organizatoriai nutaria taip ir pasielgti.  Visų rungčių, be teniso  prizinių vietų, nugalėtojai atrodė taip:

 I vietą užėmė Lukšių bendruomenės centras  (pirmininkas S.Bendorius). Komanda apdovanojama mero Juozo Bertašiaus bei Šakių rajono bendruomenių centrų asociacijos įsteigtomis taurėmis.

II vietą iškovojo Girėnų bendruomenės centro komanda (pirmininkas Z.Povilaitis), kuri apdovanojama Žemdirbių sąjungos pirmininko Rimanto Valiuko įsteigta taure.

III vietą užėmusiai  Gelgaudiškio bendruomenės centro ,,Atgaiva“ (pirmininkas A.Varankevičius) komandai įteikiama ,,Audros“ klubo prezidento Kęstučio Smirnovo įsteigta  taurė.

 Sportininkai dar atskirai apdovanojami seimo nario Mindaugo Basčio ir BCA  įsteigtais  medaliais. Be to seimo narys neužmiršo pasveikinti vyriausią žaidynių dalyvę iš Keturnaujienos Aldutę Narkūnienę  ir jauniausią žaidėją Rimantą Valaitį iš Plokščių, teisėjams įteikti vardinius rašiklius.

         Ketvirtųjų Bendruomenių žaidynių stalo teniso čempionais skelbiama Gelgaudiškio bendruomenės centro ,,Atgaiva“ komanda (pirmininkas A.Varankevičius). Jiems įteikiami seimo nario Mindaugo Basčio medaliai ir laukia staigmena.

Renginio organizatoriai dėkojo ir dalyviams, ir teisėjams, ir,, sportininkėms“ Laimutėms, administratoriui Zigmui  Stravinskui, ir  seniūnams įteikdami suvenyrus, už teisėjų sėkmingas paieškas ir kitus organizacinius darbus nuoširdžiai dėkojo Šakių rajono tarybos nariui Pauliui Puskunigiui.

 O už mielą pabaigą nuoširdžiai AČIŪ Girėnų šeimininkėms, visus vaišinusioms kvapniomis bandelėmis ir karštu sultiniu.

   Šakių BCA informacija

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.