Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2016-06-20  

Tūkstantis širdžių – vienu ritmu!

Šių metų birželio 17-19 d. Karklėje, Klaipėdos r., poilsiavietėje „Žilvitis“, įvyko Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos organizuotas Lietuvos bendruomenių sąskrydis, skirtas Vietos bendruomenių metams.

Sąskrydyje dalyvavo virš 1000 bendruomenių atstovų iš 33 Lietuvos savivaldybių. Šiemet pirmą kartą prie gausaus kaimo bendruomenių bei vietos veiklos grupių būrio prisijungė ir miesto bendruomenės.

Tradiciškai renginio pradžioje buvo organizuota sąskrydžio dalyvių eisena pajūriu, prie kurios prisijungė visi svečiai. Bangos ošė, jūra siautė, bet bendruomeniečiai įveikė kopas, jūros bangas ir su puikia nuotaiką pasiekė renginio vietą.

Renginį atidarė bendruomenių lyderių šokis, kuris pademostravo kaip bendruomenės gimė, augo ir stiprėjo. Gausios dalyvių ovacijos palydėjo lyderių šokį.

Sąskrydį vedė Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė kartu su pavaduotoju bei Varėnos krašto vietos veiklos grupės pirmininku Povilu Saulevičiumi. Susirinkusiems buvo perskaitytas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas. Svečių ir sveikintojų buvo daug: Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, Seimo nariai Eugenijus Gentvilas bei Vidas Mikalauskas,  kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis,  LR Žemės ūkio ministerijos viceministras Gintas Saulius Cironka, LR Vidaus reikalų viceministras, bendruomenių nariams geriau žinomas kaip buvęs Premjero patarėjas, Justas Pankauskas, LR Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis bei miestų, rajonų savivaldybių tarybų nariai.

Skambėjo gražūs žodžiai, linkėjimai bendruomenėms išlaikyti entuziazmą, bendruomeniškumą, ir toliau dirbti, veikti savo krašto, tuo pačiu ir visos Lietuvos labui.

Rajonų bendruomenininkai buvo įsirengę kiemelius, kuriuose pristatė savo rajono bendruomenines organizacijas ir savo regiono vietos produktus, bendruomenių veiklą ir projektus. Juos aplankę svečiai, turėjo galimybę paskanauti konkrečiam regionui būdingų patiekalų, dalyvauti rajonų kiemeliuose įrengtose „Diskusijų kavinėse“, kuriose buvo aptariami bendruomenėms ir vietos veiklos grupėms aktualūs klausimai, pasidalinta darbais, džiaugsmais ir rūpesčiais, o taip pat sudalyvauti edukacinėse programose: molio dirbimas, juostų audimas, aitvarų gamyba, sodų rišimas ir kt.

Ypač didelį pasisekimą turėjo įrengta skėčių alėja, kurią puošė įvairių rajonų bendruomenininkų sukurti originalūs skėčiai.

Vykusiose alternatyviose sportinėse varžytuvės „Drąsūs, stiprūs, gražūs“ entuziastingai dalyvavo visų rajonų komandos. Varžytuves organizavo Kauno r. vietos veiklos grupės narių, organizacijos „Stabdyk nusikalstamumą“ komanda.

Siekiant skatinti aktyvesnį jaunimo įsitraukimą į bendruomenių veiklą buvo organizuotas jaunimo „Deimančiukų“ koncertas, kuriame savo talentus atskleidė „deimančiukai“ iš 12 rajonų.

Finaliniam sąskrydžio akordui rengėsi ir maži, ir dideli sąskrydžio dalyviai. Į vakarėjantį dangų pakilo tūkstančiai balionų su bendruomenių norais ir viltimis. O naktį pripučiamame ekrane bendruomeninkai turėjo progos pamatyti 2007 m. statytą ir jau į valstybės metraštį įtrauktą dokumentinį filmą apie 5 tąjį bendruomenių sąskrydį Varniuose.

Didžiulės pagalbos organizuojant bei įgyvendinant renginį buvo sulaukta iš Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro kolektyvo, kuriam nuoširdžiai dėkojame.

Lėšas projekto – renginio „LKBS sąskrydis 2016“ įgyvendinimui skyrė LR Žemės ūkio ministerija.

Skėčių alėja

Bendruomeninikų žygis pajūriu  

Pietūs ateina  

Pirmykštės bendruomenės atstovas iš Ukmergės rajono

Atidarymo akimirkos

LR Vyriausybės ministro pirmininko  A. Butkevičiaus sveikinimai

LR Seimo nario V. Mikalausko sveikinimai

LR Seimo narys E. Gentvilas dovanų įteikė Žuvies gėlę

LR Žemės ūkio ministerijos viceministras S.G. Cironka 

Kultūros mecenato Ramūno Karbauskio sveikinimai

LR Socialinių reikalų ir darbo ministerijos viceministras A. Šešelgis 

Emocingas LR Vidaus reikalų ministro J. Pankausko sveikinimas

Nei vieno bendruomenių sąskrydžio nepraleidžiančių Šakių savivaldybės mero Juozo Bertašiaus 

ir Raseinių savivaldybės mero A. Griciaus sveikinimai

Sriubos užteks visiems

 

Šakiečių muzikantai linksmino visus 

Aptariama bendruomenių veikla Kazlų Rūdos savivaldybėje bei 

Vilkaviškio r. savivaldybėje

Gražiausias skėtis

Višakio Rūdos bendruomenės moterų klubo dirbiniai 

" Deimančiukai " iš Vilkaviškio r. grupė" How2 music"

Norų išsipildymo belaukiant

Tūkstančiai norų.... 

paleisti.... 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.