Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-10-08  

Iš Baisogalos saugiu žingsniu iškeliavo II-jo naktinio žygio ,,Pergalių ir kovų keliais“ dalyviai

2012 m. rugsėjo 29 d. Baisogaloje startavo II –sis pėsčiųjų naktinis žygis ,,Pergalių ir kovų keliais“.

Žygio pagrindinis organizatorius Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Prisikėlimo apygardos Šiaulių skyrius. Žygis skirtas Lietuvos savanorių kovoms prieš bermontininkus 1919 m. atminti. Baisogalos dvare  buvo įsikūręs Lietuvos kariuomenės fronto štabas, todėl  žygis ir startavo Baisogaloje, todėl Baisogalos seniūnija ir Baisogalos kultūros namai prisidėjo prie renginio organizavimo.

    O Baisogalos bendruomenė, įsijungusi į projektą  ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2012“, vykdė savo renginį ,,Saugus žingsnis“.  Mes  dovanojome žygio dalyviams Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos įsteigtas saugaus eismo priemones. Pirmiausia Baisogalos kuopos jauniesiems šauliams, kurie budėjo postuose, saugojo mašinas arba ėjo į žygį.

     Visos registracijos metu, nuo 12.00 val. iki 18.00 val. mes viešinome ne tik projekto organizatorių, bet ir vykdytojų – Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos, indėlį į eismo saugumo prevenciją. ,,Saugus žingsnis“ veidas Viktorija Ivoškaitė, bendruomenės pirmininkas Artūras Radžiūnas, bendruomenės tarybos nariai, šauliai, Rimantas Narbutis ir Gediminas Kuckailis, policijos pareigūnas Renatas Zdanavičius, bei renginio vedėjai, bendruomenės tarybos nariai, Zigmas Čelkevičius ir Vilija Kaščionienė kvietė ir padėjo pildyti anketas, ragino nepamiršti apsirūpinti saugaus eismo priemonėmis, priminė saugaus eismo taisykles tamsiu paros metu.

    Prieš startą žygeiviai rikiavosi bendrai nuotraukai. Karo istorijos teatralizuotų renginių klubo ,,Grenadierius“ nariai inscenizavo 1919 m. Lietuvos karių savanorių susirėmimą su bermontininkais. Kovinį epizodą komentavo Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Tarptautinio bendradarbiavimo vyriausiasis specialistas Alvydas Tamošiūnas.

        1863 metų sukilėlių patrankos komanda iššovė tris salves: už Tėvynę Lietuvą, už žuvusius savanorius ir partizanus ir už antrojo naktinio žygio ,,Pergalių ir kovų keliais“ dalyvius.

    Trečioji salvė ir organizatorių vado Nerijaus Kundroto komanda ir paskelbė antrojo naktinio žygio startą beveik tūkstančiui žygeivių.

    Džiaugiamės, kad naktinio žygio metu neįvyko ne tik eismo, bet ir kitokių nelaimių.

 Bendruomenės pirmininko pavaduotoja                   Vilija Kaščionienė

  

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.