Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2016-04-12  

Ramonų kaimo bendruomenėje jau startavo visuotinė akcija DAROM 2016

Darom“ – kasmetinė visuotinė akcija, kuomet visoje Lietuvoje renkamos šiukšlės, švarinama ir gražinama aplinka. Aktyvūs Raseinių rajono Ramonų kaimo bendruomenės gyventojai, nelaukdami rajono paskelbtos visuotinės švarinimosi akcijos, kuri šiais metais vyks balandžio 23-iąją, gausiai rinkosi balandžio 10 d. prie bendruomenės namų. Vieni atsinešė grėblius, kiti kastuvus, šluotas, o Virginijus Žemaitis atvažiavo su mažu traktoriuku ir išlygino kiemo teritorijoje paskleistas žemes. Moterys  sugrėbė lapus, nukritusiais šakas, grėbliais suakėjo žemę, į kurią buvo pasodinta 9 rožių krūmeliai, 3 žydinčių medelių krūmeliai, 1 rododendras, virš 10 šliaužiančių kadagių krūmelių. Labai  esame dėkingi bendruomenės nariams Vidai ir Pranui Birvinskams, kurie visa tai  atvežė ir padovanojo bendruomenės aplinkai papuošti.

        Giedrius Navickas su savo benzininiu pjūklu apgenėjo medžių sausas šakas, aplygino senus kelmus. Stanislovas Juozaitis Šakas išvežė smulkinimui. Remigijus Tamulis sukėlė į bendruomenės parkelio medžius  paukšteliams iškritusius inkilėlius, remontavo bendruomenės namų gedimus. Algimantas Žemaitaitis, Jonas Čirvinskas, Stanislovas Kumutaitis sodino sodinukus, vežė moterų sugrėbtas šiukšles, Henrikas Jakštys sutvirtino sodinukus kuoliukais. Visi turėjo darbo ir kaip gera, kad kasmet į talkas ateina Aldona Beržinskienė, Daiva Vaitkienė, Reda Stonienė, Odeta Žemaitienė, Genutė Juozaitienė, Genutė Kasparavičienė, Dalia Bartkevičienė, Eugenija Godeliauskienė. Labai entuziastingai dirbo ir bendruomenės pirmininkės pavaduotoja Dalė Žukauskienė. Ji žiūrėjo, kad kiekvienas sodinukas būtų gerai pasodintas, palaistytas. Šiemet į entuziastų gretas įsijungė ir Laimutė Vaitkienė bei kiti bendruomenės gyventojai. Talkoje dalyvavo nemažas būrelis kaimo vaikučių. Jie surinko šiukšles apie vaikų žaidimų aikšteles bendruomenės gyvenvietės centre.

   Seniūnaitė Danutė Jonylienė tradiciškai prisiminė, kad patalkiui visiems pritiks lašinukai su svogūnais. Šitaip linksmai padirbėję, paužkandžiavę, linksmai ir išsiskirstėme. Dabar visi tvarkysimės savo kiemuose.

 Bendruomenės pirmininkė Dalytė Raudonienė

Nuotraukos Dalytės Raudonienės

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.