Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2011-06-08  

Dviračių žygis - “ Jei liemenę tu turi, dviračiu keliaut gali”

Birželio 3 dieną 10 val. ryto pradėjome ekologinį dviračių žygį “Kaunas: Panemunės šilas - Taikos prospektas - “ Jei liemenę tu turi, dviračiu keliaut gali”. Idėja turiningai leisti laisvalaikį, turėti ekologišką miestą ir būti saugiam kilo jau seniai, bet pati geriausia diena tai įgyvendinti buvo birželio 3-oji, kuomet prasideda vaikų vasaros atostogos

Draugiškų šeimų bendruomenės nariai į Draugystės parką rinkosi su tvarkingais dviračiais ir pasipuošę ryškiaspalvėmis liemenėmis.

Vykti į žygi pačia intensyviausia Kauno gatve buvo ne mažas iššūkis ne tik man - bendruomenės pirmininkei, bei vaikus lydėjusioms mamytėms, bei mokyklinio amžiaus vaikams, kurie riedėjo savo dviratukais, kaip lygiaverčiai eismo dalyviai.

Maršrutas buvo aptartas iš anksto, todėl dėl kelio problemų nebuvo. Šiek tiek su jaunimu reikėjo padirbėti tada, kai riedėjome per pėsčiųjų perėją.

Išvykos metu stebėjome kitų eismo dalyvių elgesį kelyje. Buvo labai malonu, kai visą ryškiaspalvę koloną praleidžia ir automobiliai, ir troleibusai ir patys policijos pareigūnai. Šaligatviu einantys žmonės atsisukdami žiūrėjo į ryškiaspalviai apsirengusius dviratininkus ir džiaugėsi, kad pagaliau patys dviratininkai susimastė apie savo saugumą.. Kai sustojome Panemunės šile pailsėti dar ilgai diskutavome apie pakelėje sutiktus kelio ženklus, apie dviratininkų ir kitų eismo dalyvių kultūrą, apie tai kaip reikia elgtis išvažiavus į važiuojamąją dalį dviračiu.

Žygis baigėsi sėkmingai. Na, o išdalintos ryškiaspalvės liemenės dabar vis dažniau matosi miesto gatvėse. Belieka tikėti, kad taip bus visada.

Bendruomenės “Jaunystė” pirmininkė Jurgita
2011 birželio 06diena, Kaunas

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.