Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2013-04-24  

Žemaitės“TRYS MYLIMOS“ PAALUONYJE

„Ir kaip tokio nemylėt ir jaunas ir gražus.Tris mylėt tris vyliot“-Tai pagal J.Žemaitės pjesę pastatyto spektaklio „Trys mylimos“Liudviko žodžiai,kuriais prasideda spektaklis. Spektaklis pasakoja apie našlę ir dvi jos dukteris – visas tris, pametusias galvas dėl samdinio,Pilnutėlėje Paaluonio bendruomenės salėje juoko protrūkis.Pagrindinis aktorius jaunikis Liudvikas –Edmundas Makauskas kaime vadinamas gudručiu – krapštydamas pliką pakaušį ,scenoje jautėsi puikiai.Edmundas –gabus, sumanus,darbštus,jam nepadaromų darbų nėra.Vyriausia pretendentė į mylimas Liudvikui- Danguolė Nekrošienė.Moteris,turinti aktorinių sugebėjimų ir visam laikui likusią svajonę - baigti aktorinį. Kita pretendentė į mylimas Greta Gumbrevičiūtė Ariogalos giminazijos absolventė.Švelni,darbšti šviesiaplaukė mergina besidominti muzika. Jauniausia pretendentė Liudvikui į mylimas Kunigunda Jankūnaitė.Mergina taip pat mokosi Ariogalos gimnazijoje.Tamsiaplaukė juodų akių mergina kaip ir Greta laisvalaikiu dirba su Paaluonio jaunimu.Padedant meno vadovui Z.Brazinskui jos ruošia menines programas visai bendruomenei. Visi spektaklyje vaidinantis aktoriai tame pačiame kaime gyvenantys žmonės.Kozerį -turtingą ūkininką,vaidina Julija Jankūnienė.Tai lyrinių renginių programų kūrėja ir vedėja.Aleksas ir Verutė Sokolovai pagelbėja visais atvejais.Verutė- sufleris ir patarėjas.Jauniausias aktorius piemenėlis – Rimutis ,Danguolės sūnus. 

   Pirmasis pasirodymas, praėjusį rudenį  nenuvylė visi džiaugėsi plojo ir dėkojo.Iš praeities prikeltas šis jaunesniems mažiau žinomas,pagyvenusiems jau primirštas klasikinis kurinys prisikėlė naujai. Paaluoniškiai su spektakliu pasirodė Pernaravos seniūnijoje. Labai šiltai sutiko dar gana jauną kolektyvą Jonavos rajono Bukonių mokyklos bendruomenė,plojo džiaugėsi ir dėkojo aktoriams. Paaluoniškiams taip pat nuoširdžiai dėkojo Raseinių rajono Berteškių ir Požėčių kaimo bendruomenės.

    Tiek jaunesni tiek vyresni aktoriai bendrai sutarė,kad patiems silpniausiems ir jautriausiems žmonėms reikia padaryti šventę buvo pasirinkti Kėdainių rajono Josvainių ir Kauno rajono  Muniškių senelių namai. Kokie dainingi Muniškių senelių namų gyventojai , o kiek daug jie tų dainų moka. Bendrai visi dainavome senas Lietuvių liaudies dainas, Muniškių socialinių globos namų direktorė Irena Augonienė  kartu su  socialinė darbuotoja parodė  mums visas patalpas ,visur šviesu švaru ,tvarkinga pasidžiaugėme laisvu pačių seneliu bendravimu,nuoširdumu,atvirumu.Visiems jiems norėjosi išsipasakoti kur gyveno kokioj šeimoj,ką veikė prieš apsigyvedami šiuose namuose.Trumpai susėdę prie puodelio arbatos ,pasikalbėję, ruošėmės išvažiuoti.Sunku buvo atsisveikinti Malono buvo matyti senuolių veiduose šypsenas,o akyse jaunystės dienų atspindžius. Šilti žodžiai,padėkos,gėlės,tai didžiausias atlygis,kurį labai  vertina patys aktoriai.

Velykiniu laikotarpiu Paaluonio bendruomenė nepamiršta ir savo vienišų senjorų ir daugiavaikių šeimų.Visada norime kuom nors pradžiuginti.Dalinamės viskuom ir tai yra svarbiausia Prieš Atvelykį Paaluonio kaimo bendruomenė surengė: „ Apvalaus stalo diskusiją Lietuvos kaimo bendruomenių ateitis ir perspektyvos“ su Lietuvos bendruomenių sąjungos pirmininke Guoda Burokiene. Trumpai apžvelgėme,kokius darbus padarėme per penkerius metus bendruomenės naudai.Ką galima daugiau nuveikti ir kokia ateitis laukia bendruomenės bandėme įsivaizduoti kartu su Guoda Burokiene.ruošiantis 2014-2020 m programiniam periodui. Laikas galvoti visiems kaip toliau gyvensime, kokie bus mūsų planai. Juolab ,kad ir naujuose startegijose reikės jau nurodyti kokius projektus igyvedinsim  ir kokie numatomi bus rezultatai. Nebeužteks nusimatyti tik kryptis. Taip pat didelis dėmesys bus kreipiamas verslumo skatinimui ir ugdymui;pvz. socialiniam verslumui. Visi žinome , kad kaimai tuštėja, turime išmokti padėti patys sau. Kiek kaimuose bus efektyvi atvažiuojanti med. pagalba galima tik spėlioti, bet Paaluoniškiams tai negręsia. Ačiu už tai seimo narei Virginijai Baltraitienei ir rajono savivaldybės administracijai. Bendruomenė per 40 km.nutolusi nuo rajono centro todėl taip reikalingas reabilitacinis medicininis gydymas kaimo žmonėms neimanomas. Labai trūkstamų kaime reabilitacinių gydymo paslaugų,  nėra nei Pernaravos ambulatorijoje.Kas met paslaugos tolsta nuo žmonių,todėl labai svarbu  bendruomenei atkreipti dėmesį į tai kas kaime svarbiausia ir reikalingiausia.Daug klausimų diskusijos metu iškilo bendruomenės žmonėms į kuriuos atsakymų ieškosime kartu su rajono savivaldybės atstovais.                                                                              

Pabaigoje, Paaluoniškiai pristatė prieš du metus kaimo bendruomenės pradėtą „Saugus eismas bendruomenėse“ projektą.Bendruomenė labai rūpinasi saugiu eismu savo bendruomenėje,tuo labiau,kad per kaimą eina pagrindinis kelias,kur daug transporto priemonių pravažiuoja į kitus miestelius ir kaimus.

      Praėjus pusmečiui nuo pirmo spektaklio pasirodymo Paaluoniškiai Atvelykiui pakartojo dar kartą „Trys Mylimas“.Tik labiau patobulintą.Meniškai per tą laiką paaugo ir patys aktoriai.

Liko praeityje ir  jau prisimiršo visos nuoskaudos kai prasidėjo pats pastatymas.Sunku prisiderinti vienam prie kito ir daryti kaip atrodo geriausia ir profesionaliausia.Dar tuo labiau ,kad visi dirbantys ar besimokantys .Patys režisieriai patys statytojai ,patys aktoriai paprasti ,išsilavinę kaimo žmonės.Dabar Danguolės Nekriošienės galvoje vėl naujos mintys kitiems darbams naujai kūrybai .

Bronė Falentinienė   Paaluonio kaimo bendruomenė

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.