Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-04-24  

Duris atvėrė renovuoti bendruomenės namai

Gražų balandžio penktadienio vakarą šurmuliavo Vabalninkas. Gausus būrys svečių, bendruomenės narių rinkosi į Vabalninko bendruomenės namuose organizuojamą šventę. Renovuotų bendruomenės namų atidarymo šventėje dalyvavo LR Seimo narys, bendruomenės krikštatėvis, Aleksandras Zeltinis su žmona Simin, Biržų rajono savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas, Biržų rajono savivaldybės tarybos narė, bendruomenės krikštamotė Irutė Varzienė, Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė, savivaldybės tarybos narė Nijolė Šatienė, Biržų rajono VVG pirmininkas Steponas Staškevičius, projekto vadovė Jolanta Vaitkevičienė, projekto administratorė Danguolė Bėliakienė, Vabalninko bendruomeneė įgyvendinto projekto konsultantė Helena Simonaitienė, Biržų rajono Legailių senelių globos namų direktorius Renaldas Simėnas, Vabalninko parapijos klebonas Povilas Miškinis, Vabalninko seniūnijos atstovė Zena Švainauskienė, Vabalninko kultūros namų darbuotojai, Vabalninko seniūnijos bendruomenių pirmininkai, kaimyninės Pasvalio rajono Žilpamušio bendruomenės atstovės. Renginį vedė bendruomenės narė Dalia Baltrušaitienė. Tradiciškai renginys buvo pradėtas bendruomenės pirmininkės Dalios Strautinienės projekto pristatymu. Ji perskaitė pranešimą apie projektą, jo vykdymą. Šis projektas “ Vabalninkiečiai kuria jaukius namus“ buvo įgyvendintas pagal„Biržų rajono savivaldybės kaimo vietovių vietos plėtros strategija iki 2013 m.I PRIORITETĄ„Teritorinė sanglauda – patrauklios ir patogios gyventi bei dirbti aplinkos kūrimas“ 1-ą priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“.Projekto vertė 205000lt. Remonto darbams ir paslaugoms išleista 172914,99 lt.Projekto konsultavimui, dokumentacijos tvarkymui – 21894,00 lt. Paskirties keitimo projekto parengimui ir įregistravimui 2876 lt;Baldų įsigijimui –7133,51 lt; viešinimui –181,50 lt. Visi skirti projektui pinigai NMA (nacionalinės mokėjimo agentūros) patvirtinti ir išmokėti rangovui , konsultantei už darbą, projektuotojui už projekto paruošimą, registrui už įregistravimą, nupirkti baldai.

Po pranešimo klebonas Povilas Miškinis pašventino renovuotus bendruomenės namus ir palinkėjo sėkmės darbuose. Pagrindinis projekto akcentas buvo įkurtos amatų patalpos, kuriose eksponuojami bendruomenės amatų meistrės Zitos Kumpelienės, tautodailininkų Vitenės Repšienės, Vydo Vareikos, Viktoro Mirošničenko darbai. Bendruomenės svečiai ir nariai aplankė amatų kambarius, grožėjosi amatų meistrės ir tautodailininkų darbais. Visi svečiai negailėjo gražių žodžių rangovui Dainiui Širmeliui ir jo įmonės darbuotojams, palinkėjimų bendruomenei ir jos pirmininkei. Aplankę parodą, visi rinkosi į salę, kurioje buvo pratęstas bendravimas prie bendro vaišių stalo.

Svajones pavertus realybe, suremontavus bendruomenės namų 309kv.m.plotą, visi žmonės kviečiami dalyvauti renginiuose, užsiimti mėgstama veikla. Įrengtose amatų patalpose bendruomenės sertifikuotos amatų meistrė Zita Kumpelienė, tautodailininkai Vitenė Repšienė, Vydas Vareika, Viktoras Mirošničenko savanoriškais pagrindais ves edukacines pamokėles, kurių metu visi norintys galės susipažinti ir išmokti vilnos vėlimo, juostų ir sodų pynimo, audimo, margučių marginimo, šaukštų drožimo amato. Bus rengiamos darbų parodos, kurias galės aplankyti ne tik miestelio, apylinkių gyventojai, bet ir atvykę svečiai. Tai leis plėtoti ir išsaugoti sertifikuotus amatus, atgaivinti ir puoselėti mūsų krašto tradicijas.

Dėkojame Biržų VVG, kurios skiriamų lėšų dėka turime kokybiškai sutvarkytas patalpas, Zitai Janeliukštytei - už pagalbą rašant projektą. Rangovo Dainiaus Širmelio įmonei, jos darbininkams - už kantrybę ir supratingumą, konsultantei Helenai Simonaitienei – už savalaikes konsultacijas. Ačiū visiems, kurie buvo kartu, suprato koks tai sunkus, bet savotiškai įdomus darbas, patarė, palaikė morališkai,tiems, kurie matė visą remonto „virtuvę“, matė kaip kasdien patalpos gražėjo.

Parama gauta projekto metu turi ne tik materialinę išraišką. Tai yra ir turtas, kuris suartina, sutelkia bendruomenės žmones būti kartu, pajusti vienas kito šilumą, artumą. Šito kiekvienam nuolatos reikia mokytis, nes tai yra bendravimo vertybė, palaikanti mus visose gyvenimo situacijose. Tuo ir svarbus buvo šis projektas. Projektas norintis ir galėsiantis suburti įvairaus amžiaus, išsilavinimo, socialinės atskirties norinčius būti kartu žmones būrin. Svarbu, kad tik noro būtų. O kiek taikos, supratimo, širdies šilumos kiekvienas atsinešime, tiek jos ir rusens bendruomenės namų židinyje. O kaip norėtųsi, kad jos būtų kuo daugiau.


Vabalninko bendruomenės pirmininkė Dalia Strautinienė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.