Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2013-03-15  

Kovo-8 oji Antakalnio III bendruomenėje

Š. m. kovo 8 d. III Antakalnio kaime vyko jau tradicine tapusi „Kaziuko“ mugė. Ji šurmuliavo Šilo pagrindinės mokyklos III Antakalnio pradinio ugdymo skyriaus patalpose. Į svečius nebe pirmą kartą atvyko Ukmergės vaikų dienos centro „Gelbėkit vaikus“ soc. pedagogė Jurgita Kardokienė ir mokytoja Jadvyga Masiulevičienė su savo vaikučių grupe. Renginį pradėjo mokytojos V. Šlubelienė, E. Lileikienė ir V. Čižikienė su vaikais sušokę 2 šokius iš „Patrepsynės“ konkurso.

     Renginio metu vyko šaukštų drožimo, verbų rišimo, lėkščių drožinėjimo ir kiaušinių apnėrimo vašeliu pažintinės amatų programos.

     Visus dalyvius iš paprasto vištos kiaušinio – pasidaryti įstabų, vašeliu apnertą margutį mokė mūsų bibliotekininkė Virginija Sakalienė, kuri ne tik neria, bet puikiai mezga, gaminą įvairius papuošalus ir yra puiki rankdarbininkė.

     Iš Toliūnų kaimo pas mus atvyko bent du amatininkai. Vienas iš jų - Antanas Juodis, kuris pristatė lėkščių drožinėjimo meną.

      Jo kaimynas nuo 2008m. yra tautodailininkų sąjungos narys, jis pina įvairius rakandus iš vytelių ir riša verbas. Pynimas ir verbų rišimas jį taip sužavėjo, kad tapo jo gyvenimu. Su mumis ir pasidalino savo gyvenimo dalimi –  Vidas Svalbonas.

     Na ir žinoma, kad pas mus viešėjo mūsų kraštietis, tautodailininkas, „Aukso vainiko“ konkurso laureatas, II-os Lietuvos medžio drožėjų kūrinių parodos-konkurso „Šventieji ir piligrimai“ nugalėtojas, iš vidinio poreikio pasirinkęs skulptoriaus kelią, kaip jis sako, nuo drožinėjimo peiliuku vaikystėje iki specialių įrankių skaptuoti medį dabar – Valentas Butkus, kuris demonstravo šaukštų drožybos amatą.

     Taigi, mes pasimokę amatų, apsipirkome vaikų pagamintais rankdarbiais, nuoširdžiai padėkojome amatininkams ir dabar vėl laukiame sekančių metų mugės, naujų minčių ir darbelių.

Bendruomenės pirmininkė Erika Buikauskienė

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.