Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2014-10-29  

RUDENS ŠVENTĖ ,,OBUOLENIS“

Rudeniškai saulėtą spalio 25 dieną į Raseinių rajono Nemakščių bendruomenės namus sugužėjo nemažas būrelis nemakštiškių. Čia, šiltuose ir jaukiuose namuose, vyko atsisveikinimo su rudeniu šventė ,,Obuolenis“.

Jau pasaka praėjo

Beliko pasakėčia…

Jau bulvės nukastos kai kur,

Galulaukėj štai ilsisi akėčios…

Jau obuolys kadaise būdamas rūgštus

Pražydo šypsena saldžia…

Ir katinas anksčiau sugrįžo į namus,

Nes debesy pasislėpė delčia…

Naktis kaskart anksčiau...anksčiau

Vis mikliai pakelia sparnus,

Geroku ciferblato gabalu mažiau

Dienos džiaugsmų palikę bus….

Nuvarginti karštų atostogų dienų,

Per trumpą vasaros akimirką

Ir po gerai ir nelabai apmokamų darbų

Užmiega vyrai įsijungę pultu teliką…

Ruduo yra smagus jis tuom, kad nepalieka abejingų

Kas nelaimingas drabstosi depresijom baisiom..

Kas netgi džiaugiasi, akimirka lietinga,

Nes prisirinkęs grybų kašę… jaučiasi labai, labai laimingas.

 

Tokiomis eilėmis renginio vedėja Diana Gliaudienė pradėjo šventę. Ji pristatė bendruomenės pirmininkės Linos Mejerienės suburtą, Zenono Burbos vadovaujamą bendruomenės moterų ansamblį, kuris savo skambiomis dainomis džiugino susirinkusiųjų širdis.

Šventėje tradiciškai buvo renkamos didžiausios daržovės ir vaisiai, kuriuos atsinešė šventės žiūrovai ir dalyviai. Įspūdingiausios daržo gėrybės buvo užregistruotos Vaisių–daržovių rekordų knygoje, o jų augintojai apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

Netrūko šventėje ir padėkos žodžių, kuriuos tarė bendruomenės pirmininkė Lina. Ji įteikė ,,Gerumo obuolius“ tiems, kurie įdėjo dalelę savo darbštumo, išmanumo, širdies šilumos puoselėjant Nemakščių bendruomenės namus ir aktyvinant bendruomenės narių veiklą.

Naują požiūrį į gyvenimo prasmę atskleidė sveiką ajurvedinį gyvenimo būdą propaguojanti Jolanta Ruibienė. Ji vedė paskaitėlę apie tai, kaip atrasti dvasios ramybę, kaip sveikai pradėti dieną ir kaip per ,,kitokį mąstymą“ būti laimingam.

Rudens šventėje netrūko geros nuotaikos, o kai scenoje pasirodė Laimutės Šaparnienės vadovaujama bendruomenės humoro grupė, visi susirinkusieji leipo iš juoko.

Renginio pabaigoje bendruomenės pirmininkė pakvietė visus į puotą OBUOLENIS. Visų laukė gausus stalas, nukrautas pačių pasigamintais ragaišiais, sūriais ir visokiom kitom gėrybėm, kurias dovanojo gausus rudens derlius.

Tik turėdami nors ir labai kuklius, bet šiltus, jaukius, rankų ir širdies šilumos paliestus bendruomenės namus, galime visi kartu suėję dalintis gerumu ir viltimi.

 Nemakščių bendruomenės valdybos narė Zita Šemetienė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.