Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-02-20  

Raseinių rajono Ramonų bendruomenės netradicinė popietė

Už Gervinės link Paupio driekiasi Paupio miškai, kuriuose gausu miško žvėrelių ir paukščių. Žvarbūs vėjai, šaltis ir sniegas paslėpė laukuose augalų želmenis, miškų augalų šaknis, giles. Kad miško gyventojai sėkmingai peržiemotų ir sėkmingai sulauktų pavasario, 35 Paupio medžiotojų būrelio nariai, nors ir pasibaigė medžioklės sezonas, nepamiršta savo pareigų ir jais rūpinasi. Būreliui vadovauja Virginijus Žemaitis, kuris gyvena Ramonuose ir yra Ramonų kaimo bendruomenės narys. Gal todėl ramoniškiams ir kilo idėja aplankyti Paupio miškus, susipažinti su medžiotojų veikla ir patiems kažkiek pagelbėti alkstantiems ir šąlantiems žvėreliams. Vasario 11 d. į specialiai paruoštą mašinos priekabą buvo prikrauta bulvių, grūdų, morkų, kopūstų ir kitos gėrybių. Miško pakraštyje įrengtoje jaukioje poilsiavietėje visus pasitiko medžiotojai. Jie parodė žvėrelių šėryklas, padėjo iškrauti pašarus, papasakojo, kad būrelis turi keliolika šėryklų, į kurias krauna cukrinius runkelius, pabiras, grūdus, cukrinių runkelių išspaudas, kukurūzų silosą, šienainį ir kitus turimus pašarus. Pašarus miško gyventojams medžiotojai įsigyja už savo lėšas, iš surinkto metinio nario mokesčio. Be to, jiems noriai padeda vietiniai ūkininkai. Ypatingai dosnūs Antanas Račas ir Arvydas Galbuogis. Per metus žvėreliams, neskaičiuojant  kitų pašarų, sušeriama apie 40 tonų grūdų, 50 tonų cukrinių runkelių, o šienainį labai noriai ėda šernai, elniai, stirnos.

               Diena buvo nuostabi, skaisčiai švietė saulė, aplink sklido medkirčių pjūklų ir kirvių garsai. Medžiotojai poilsiavietėje svečiams sukūrė gražų laužą. Visą pusdienį kvepėjo kepamų ant laužo dešrelių, bulvių kvapas, skambėjo linksma muzika ir dainos, sukosi apie laužą ratelis. Būrelio vadovas V. Žemaitis bendruomenės pirmininkei kaip trofėjų padovanojo lapės kailiuką, tardamas: „Linkiu, kad neužšaltų širdis meilei žmogui, neužšaltų energija darbui“, o ramoniškiai medžiotojams padovanojo savo bendruomenės atributikos, suvenyrų.

                 Ramonų kaimo bendruomenės iškylautojai turiningai atšventė artėjančias šventes - Valentino dieną, Vasario 16-ją ir Užgavėnes, nes pabuvus miške tikrai pasijautė, kad pavasaris ne už kalnų.

Dalytė Raudonienė, Ramonų kaimo bendruomenės pirmininkė

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.