Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2013-09-09  

Ramonų bendruomenė: „Ir kelionėje būk saugus“

Ramonų kaimo bendruomenė aktyviai dalyvauja projekte „Eismo saugumas bendruomenėse 2013“. Šįmet daugiau dėmesio skirta įvairioms gyventojų amžiaus grupėms, juk eismo saugumas svarbus tiek senjorams, tiek darželinukams.Pasak Ramonų kaimo bendruomenės pirmininkės Dalytės Raudonienės, svarbu dalyvauti projekte ir varžytis konkurse su kitomis bendruomenėmis, bet dar svarbiau atkreipti Ramonų ir apylinkių gyventojų dėmesį į eismo saugumą, kad žmonės būtų atsargesni ir atidesni, o tai padėtų išvengti skaudžių įvykių ir nelaimių keliuose.

Įgyvendindama pirmą projekto dalį „Ir kelionėje būk saugus“, bendruomenė surengė Vasaros dienos stovyklą vaikams. Joje bendruomenės vaikučiai ir jų tėveliai aktyviai dalyvavo viktorinoje saugaus eismo tema, vaikučiai buvo mokomi, o suaugusiesiems priminta, kaip reikėtų saugiai pereiti gatvę, kokias saugaus eismo priemones nešioti tamsiuoju paros metu. Po to vaikučiai vaizdelius eismo saugumo tema piešė ant asfalto ir spalvino saugaus eismo knygeles. Visiems dalyviams buvo išdalytos saugaus eismo priemonės: atšvaistai-pakabukai, juostiniai atšvaistai ir lankstinukai.


Vyresniems kaimo gyventojams buvo suorganizuota ekskursija po Raseinių rajono įžymias vietas. Kelionės metu bendruomenės pirmininkė ir jos pagalbininkai pasakojo, kaip reikia saugiai elgtis keliuose, gatvėse. Grįždami iš kelionės, Ramonų kaimo bendruomenės nariai aptarė dienos rezultatus, diskutavo apie kelionės metu pastebėtus eismo taisyklių pažeidimus.

Antros projekto dalies įgyvendinimas sutapo su Ramonų bendruomenės 10-mečio paminėjimo švente. Joje bendruomenės nariai ne tik dalijosi žiniomis apie eismo saugumą, bet ir varžėsi krepšinio aikštelėje, vaikučiai dalyvavo dviratukų lenktynėse, šaškių maratone ir bandė taiklumą smiginio varžybose. Geriausiai pasirodžiusieji buvo apdovanoti saugaus eismo priemonėmis.

Parengė VL žurnalistas Albinas Čaplikas

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.