Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-09-27  

Sulaukta svečių iš Panevėžio rajono Šilų bendruomenės

Rugsėjo mėnesio paskutinį šeštadienį rajono kaimų bendruomenes aplankė Panevėžio rajono Raguvos seniūnijos Šilų bendruomenė , vadovaujama pirmininkės Reginos Turulienės.

Kraštiečius Vabalninke sutiko Vabalninko parapijos klebonas kanauninkas Povilas Miškinis, mokytoja amatų meistrė Zita Kumpelienė ir Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Nijolė Šatienė.

Vabalninke Šv. Mergelės ėmimo į dangų bažnyčios istoriją, parapijos žmonių dvasingumo vertybes pristatė Vabalninko parapijos klebonas kanauninkas Povilas Miškinis.

Šilų bendruomenės nariai aplankė Vabalninko B. Sruogos gimnazijos mokytojo, tautodailininko, medžio drožėjo Vido Jatulevičiaus galeriją.Teminės išdrožtų skulptūrų kompozicijos sužavėjo Šilų bendruomenininkus. Iš Vido ir Aldonos Jatulevičių puošnios ir labai tvarkingos sodybos Paryžiaus gatvele skubėjome į Vabalninko bendruomenės namus. Grožėjomės kasdien gražėjančiu Vabalninko parku, skulptūrų įvairove, poeto Strelkūno suoleliu.

Vabalninko bendruomenės aktyvistės Dalia Markutienė, Audronė Rinkūnienė ir Genovaitė Šipelienė supažindino svečius su bendruomenės veikla, papasakojo apie įgyvendintus projektus. Apie amatus Vabalninke ir jų plėtojimą bendruomenės namuose savo krašto atvykusiems svečiams papasakojo amatų meistrė mokytoja Zita Kumpelienė. Susėdus prie arbatos puodelio, pasikeista bendruomenine patirtimi.

Mieliūnų bendruomenės įgyvendintą naujausią projektą, finansuotą Biržų rajono Vietos veiklos grupės, apžiūrėjome važiuodami pro šalį. Įrengtame sporto aikštyne, kurio atidarymas kaip tik tą dieną ir turėjo vykti, pulkas jaunimo žaidė krepšinį.

Šukionių bendruomenėje svečiai užsibuvo ilgėliau. Šilų bendruomenės nariams rūpėjo viskas, ką bendruomenė daro dėl čia gyvenančių. Stebėjosi, kad prieš dešimtmetį pasodintame žaliuojančiame sveikatingumo parke žmonės jau grybauja, kad jaunimas laisvalaikiu daugiau laiko skiria sportui, treniruotėms. Turi šukioniečiai kur kilnojamo pašto laukti ir nuo lietaus pasislėpti, švęsti šventes prie bendruomenės namų gražiose pavėsinėse ir atremontuotuose jaukiuose bendruomenės namuose.

Gaižiūnų bendruomenės namus ir jų nepaprastai jaukią aplinką, įgyvendintus projektus pristatė bendruomenės narė Birutė Poškienė. Šilų bendruomenės nariai buvo sužavėti Gaižiūnų bendruomenės narių veikla, gražiai ir labai tvarkingai sutvarkyta bendruomenės sodyba, sporto aikštynu, bendruomenės pirmininko Adolfo Jasinevičiaus rengiamais ir įgyvendinamais projektais.

Apie pirmosios Biržų rajone registruotos Rinkuškių bendruomenės įgyvendintus projektus papasakojo ir juos pristatė aktyvi bendruomenės pirmininkė Irena Misevičienė, toliau lydėjusi atvykusius ir bendravusi su svečiais.

Aplankyti karstiniai ežerėliai ir karstinė įgriuva ,,Karvės ola“. Prie apžvalgos bokšto Šilų bendruomenės nariai apžiūrėjo senovines mašinas ir susitiko su senovinių mašinų ralio dalyviais.

Pabiržės Švč.Trejybės bažnyčios istoriją pateikė ir su svečiais bažnyčioje bendravo Pabiržės parapijos klebonas Vytautas Dagelis. Su Pabiržės bendruomenės nuveiktais darbais ir Aldonos Jaronytės sodyba supažindino Pabiržės bendruomenės pirmininkė Dalia Visockienė. Svečiai dalyvavo ekskursijoje po Biržų Pilį – muziejų. Užsuko ir į ,,Alaus kelią‘‘

Rinkuškių alaus darykloje.

Biržų rajono kaimų bendruomenės šiais metais džiaugiasi atvykstančių bendruomenininkų iš kitų rajonų gausa. O tai reiškia, kad Biržai gražūs Žmonėmis ir jų darbais.  

Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė

Nijolė Šatienė

Susitikimas Vabalninko bendruomenėje

Susitikimas Vabalninko bendruomenėje

Lankoma Šukionių bendruomenė

Apžiūrimi Rinkuškių bendruomenės namai 

Gerimasi Janulevičiaus galerijos eksponatais

Gaižiūnų bendruomenėje

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.