Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-06-03  

Žlibinų bendruomenės dviratininkų žygis ,,Miškų ir gimtųjų laukų takais“

Žlibinų(Žlibinų sen. Plungės r. sav.) bendruomenė  gegužės 27 d. pakvietė visus į dviratininkų žygį ,,Miškų ir gimtųjų laukų takais“.  Žygis skirtas pažinti savo gimtųjų vietų istorines ir gamtines vietas, o kartu priminti keliaujantiems, kad kelyje jie nevieni.

Pareigūnas Dalius Pečiulis prieš kelionę visiems priminė eismo taisykles ir patikrino dviračių techninę būklę. Dviračių žygio dalyviams įteiktos liemenės su šviesą atspindinčiom juostom, kurias atsiuntė Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos atstovė Sigita Grigaliūnienė. Išdalinti dviratininkų šalmai gauti iš kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos už dalyvavimą saugaus eismo konkurse.  Žlibinų bendruomenės pirmininkė Dangerutė Pakalniškienė visiems pažadėjo įdomią kelionę, gerą orą ir skanų tadžikišką plovą kelionės pabaigoje.

Numatytas įdomus maršrutas: Žlibinai-Smilgiai-Keturakiai-Purvaičiai-Žlibinai. Iš viso 28 km. Žygeiviai aplankė mitologinį akmenį ,,Dievo stalas“ Šašaičių kaime, rašytojos Marijos Pečkauskaitės - Šatrijos Raganos gimtinę Keturakių kaime ir vingiuotu miško keliuku pasiekę Medingėnų vieškelį atriedėjo į prof. Igno Končiaus gimtąją sodybą Purvaičių kaime. Dviračių pedalus mynė 48 dalyviai. Jauniausiam eismo dalyviui – septyneri, o vyriausiam šešiasdešimt devyneri metai.

Kelionė praturtino visų patirtį, leido pajusti tikrąją žmogiškumo vertę, pasidžiaugti gamta, jos kvapais ir pažinti tėviškės žymias vietas. Sužinojome mitologinio akmens ,,Dievo stalas“ istoriją kurią papasakojo istorijos mokytojas Alvydas Jakštas ir Žlibinų seniūnė Sigutė Žeimaitienė. Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos gimtosios sodybos įamžinimo vietoje Keturakių kaime prisiminėme ir paminėjome Šatrijos Raganos 135 metų gimtadienį skaitiniais iš jos kūrybos. Biografijos ir gyvenimo ypatumus papasakojo Žlibinų bibliotekos vedėja Radvida Garbenčienė.

Sėkmingai įveikusius pasirinktą maršrutą dalyvius pasitiko prof. Igno Končiaus anūkas Gintaras Končius su žmona Virginija. Žygio dalyviai už ištvermę apdovanoti dideliu sultingu arbūzu.O gurgiantys pilvai buvo nuraminti nuostabaus skanumo  tadžikišku plovu ir žemaitišku naminiu rūgpieniu.

Pareigūnas Dalius Pečiulis saugaus eismo projekto dalyvius įvertino puikiai. Žygis pasisekė. Antrus metus dalyvaujame ,,Eismo saugumas bendruomenėse“ projekte, ir džiaugiamės ,kad kiekvienas bendruomenės narys jaučiasi svarbus ir reikalingas, suprantantis saugaus eismo problemas. Smagu, kad ,vykdant projektą, glaudžiai bendradarbiauja seniūnija, policija, švietimo įstaigos.

Dangerutė Pakalniškienė                Žlibinų bendruomenės pirmininkė


 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.