Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-09-30  

Mes rūšiuojam

Lietuvoje šiukšlių rūšiavimas vis dar nėra labai populiarus. Dažnai šiukšles sumetame į vieną konteinerį, o buitinę techniką, automobilių padangas vežame į artimiausią miškelį, net nepamąstę, kad surūšiuotos šiukšlės gali būti perdirbtos. Įpratę rūšiuoti atliekas, saugotume gamtinius išteklius ir mažiau terštume aplinką.

Gamta – tai kas gyva, gražu, tikra. Ji – mūsų motina, gyvybės pradžia. Gamtą turime saugoti ir gerbti visa širdimi. Pradėkime nuo pačių mažiausių, paprasčiausių dalykų, kurie iš tikro yra be galo reikšmingi mums ir, žinoma, mūsų– Gamtai! Nešiukšlinkime!

Norint kažką pakeisti pirmiausia reikia pradėti nuo savęs, todėl Raseinių rajono Pašešuvio kaimo bendruomenė siekdama išsaugoti švarią, tvarkingą savo gyvenamąją aplinką, šią vasarą dalyvavo aplinkos apsaugos projekte „Mes rūšiuojam. Vasara“, kurį organizavo  Gamintojų ir Importuotojų Asociacija, VŠĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ ir UAB „Atliekų tvarkymo centras“. Projekto metu buvo renkamos buityje naudojamos elektros ir elektroninės įrangos (toliau – EEĮ) atliekos.

Labai smagu, kad šiame projekte aktyviai dalyvavo visi bendruomenės nariai. Vieni surinktas EEĮ atliekas pristatė savo transportu į laikinai įrengtą Pašešuvio bendruomenės teritorijoje atliekų aikštelę. Gyventojams, kurie neturėjo galimybių savarankiškai atvežti nebenaudojamą įvairią buitinę techniką, maloniai sutiko padėti Nemakščių seniūnas Remigijus Laugalis ir Pašešuvio seniūnaitijos seniūnaitis Saulius Luša. Jiesavo transportu EEĮ atliekas pristatė į aikštelę. Projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ metu buvo surinkta 3128 kg EEĮ atliekų. Surinkti kilogramai buvo įvertinti 227,20 taškais ( 1 taško vertė 1€). Taigi turime 227, 20 eurų! Už juos galėsime įsigyti prekių Mediashop e-parduotuvėje.

Kadangi surinko tokį didelį kiekį atliekų, Pašešuvio bendruomenė pateko į aktyviausių bendruomenių sąrašą, laimėjo 2 vietą ir vieną iš papildomų prizų (500 € vertės čekį). Mums pasisekė, nes pagrindinis projekto partneris aktyviausioms bendruomenėms įsteigė 10 papildomų prizų (daugiausiai atliekų, skaičiuojant vienam bendruomenės gyventojui). Laimėtojams atiteko Elektromarkt piniginiai prizai prekėms Mediashop e-parduotuvėje įsigyti.

Nuoširdų ačiū tariame Nemakščių seniūnui Remigijui Laugaliui ir seniūnaičiui Sauliui Lušai už pagalbą organizuojant EEĮ surinkimą iš gyventojų, Pašešuvio km. bendruomenės tarybos nariui Alfredui Galkauskui už pagalbą vykdant krovos darbus, bei visiems, prisidėjusiems prie šios akcijos.

Savo vaikams mes galime palikti nesuniokotą gamtą, tereikia pakeisti savo požiūrį į aplinką, į savo gyvenimą ir paklausti savęs, ar aš viską padariau, kad pavasarį skleistųsi sodai, kad miške čiulbėtų paukščiai, kad vandenyje gyventų žuvys. Kiekvienas atskirai ir visi kartu galime išsaugoti žemę gražią ir tvarkingą. 

Pašešuvio kaimo bendruomenės narė, vykdžiusi projekto veiklą Lina Andrulienė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.