Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2018-05-11  

Įvertintos kaimo bendruomenių paraiškos

Veikli kaimo bendruomenė – tai ne tik dovana tai vietovei, bet ir visai valstybei. Juk iš čia atėję pagrindiniai papročiai ir šimtmečius saugojamos tradicijos. Galimybė prisidėti prie kaimo bendruomenių veiklos, jų puoselėjamų vertybių išsaugojimo yra ir vienas pagrindinių Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) uždavinių.

Jau 12 metus iš eilės kaimo bendruomenėms skiriama finansinė parama. Šiais metais ji sudarė 0,8 mln. Eur. Bendruomeninių organizacijų skaičius nuolat auga, jos vis aktyviau teikia projektus gauti paramą. Tai patvirtina ir gautų paraiškų skaičius: pateiktos net 445 paraiškos, taigi beveik 7 proc. daugiau negu praėjusiais metais.

„Bendruomenės vis aktyviau dalyvauja projektinėje veikloje, turime vis daugiau sėkmingų projektų,  o kad kaimo žmonės imasi iniciatyvos ir naudojasi parama, tuo pagerindami savo gyvenamąją aplinką, belieka tik džiaugtis“ – teigia ŽŪM Kaimo plėtros departamento direktorė Jurgita Stakėnienė.

96 proc. pareiškėjų buvo kaimo bendruomenės. Jos galėjo kreiptis paramos materialinei bazei stiprinti, viešosioms erdvėms sutvarkyti ir kaimo renginiams organizuoti. Likusi dalis pareiškėjų buvo kaimo bendruomenes vienijančios organizacijos (sąjungos, vietos veiklos grupės). Pastarosios galėjo kreiptis paramos tik renginių organizavimui. Daugiausiai paraiškų pateikta iš Vilkaviškio, Raseinių ir Panevėžio rajonų.

Bendra prašomos paramos suma net 34 proc. viršijo šioms paraiškoms skirtą biudžetą, tad atrankos kriterijai ir pagal juos skiriami balai turėjo lemiamos reikšmės: kuo daugiau jų atitiko bendruomenė ar jas vienijanti organizacija, tuo didesnė tikimybė, jog parama bus skirta. Pagal veiklos sritį, susijusią su materialinės bazės stiprinimu, gautos paraiškos sudarė 28 proc., viešųjų erdvių – 24 proc. visų gautų paraiškų. Renginių organizavimo paraiškos sudarė net 48 proc. visų gautų paraiškų. Taigi, didžiausias konkursas ir buvo tarp projektų, kuriais siekiama paramos renginiams vykdyti.

 Nacionalinės mokėjimo agentūros duomenimis (šiais metais ji atliko paraiškų vertinimą), tik 9 proc. (38 paraiškos) paramos paraiškų įvertintos neigiamai. Tai rodo, kad bendruomenės turi gebėjimų rengti kokybiškus projektus.

Bendruomenių paraiškos gegužės 9 d. buvo apsvarstytos Projektų atrankos komiteto posėdyje. Su komiteto rekomendacijomis galite susipažinti čia:


http://zum.lrv.lt/uploads/zum/documents/files/LT_versija/Veiklos_sritys/Kaimo_pletra/Valstybes_parama_bendruomenems/2018/PAK%2020180509%208D-251.pdf


Projektų atrankos komiteto rekomendacijų pagrindu rengiamas žemės ūkio ministro įsakymas dėl paramos skyrimo ar neskyrimo. Jis bus parengtas artimiausiu metu.

Primename, jog projekto išlaidas galima patirti po šio įsakymo įsigaliojimo dienos. Jam įsigaliojus pareiškėjai, kuriems skirta parama, tampa paramos gavėjais (paramos sutartys su paramos gavėjais šiais metais nebus sudaromos). Apie skirtą paramą paramos gavėjus informuos Nacionalinė mokėjimo agentūra išsiųsdama jiems pranešimus apie skirtą paramą (jos dydį, paramos intensyvumą). Taip pat bus išmokamas 70 proc. avansas.

Pareiškėjai, kuriems parama nebus skirta taip pat bus informuoti.

Daugiau informacijos apie paramą kaimo bendruomenėms skaitykite čia:


http://zum.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/kaimo-pletra/valstybes-parama-kaimo-bendruomenems/valstybes-parama-2018-metais


ŽŪM informacija

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.