Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-10-09  

Prasideda Respublikinis kaimo vaikų ir jaunimo konkursas „Po tėviškės dangum 2012“

Spalio 2 d. prasideda kasmetinis Respublikinis kaimo vaikų ir jaunimo konkursas „Po tėviškės dangum“. Iki lapkričio 20 d. bus priimami darbai, o gruodžio viduryje visi konkurso dalyviai bus pakviesti į nugalėtojų apdovanojimo renginį Žemės ūkio ministerijoje.

 

Aštuntą kartą Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro organizuojamas konkursas jau tapo tradiciniu renginiu, sulaukiančiu daug dalyvių. Konkursą organizuoti kasmet padeda Žemės ūkio ministerija, šiais metais prisideda Švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Remia Lietuvos kaimo tinklas, kiti rėmėjai. 

Konkursu siekiama skatinti kaimo vaikus ir jaunimą domėtis žemės ūkiu ir kaimo bendruomenių veikla, mokytis žemės ūkio profesijų, ugdyti pagarbą kaimo gyvenamosios aplinkos vertybėms. Dalyvauti jame kviečiami kaimo bendrojo lavinimo mokyklų 1–12 klasių moksleiviai ir kaimo profesinio mokymo įstaigų mokiniai. 

Nuo 2005-ųjų vyko įvairūs – rašinių, piešinių, fotografijų – konkursai. Praėjusiais metais beveik 150 jaunųjų dalyvių iš visos Lietuvos pateikė konkursui savo sukurtus plakatus tema „Augintinis mano ūkyje“. Gražiausi plakatai papuošė 2012-ųjų metų sieninį kalendorių. 

Šiemet konkurso tema: „Kaimo bendruomenės ženklas mano akimis“. Konkurso dalyviai kviečiami sukurti kaimo bendruomenės ženklą (logotipą), kuris įkūnytų kaimo bendruomenės dvasią ir išskirtų ją iš kitų. 

Kaimo bendruomenės užima reikšmingą vietą kaimo gyvenime – jos rūpinasi kaimo infrastruktūros gerinimu, gyventojų švietimu, kaimo socialinių problemų sprendimu, vaikų ir jaunimo laisvalaikio užimtumu, užsiima kultūros ir sporto renginių organizavimu, aplinkos tvarkymu, atstovauja vietos gyventojams valdžios institucijose.

 

Ženklas (logotipas)grafinis ženklas, kurį gali sudaryti: specialiai parinktu šriftu parašytas pavadinimas ar santrumpa; pavadinimas ar santrumpa, sudaranti visumą su grafiniu elementu ar simboliu; tik grafinis elementas arba simbolis be teksto ar santrumpos.

Autorius ar autorių grupė turi pateikti vieną A4 arba A3 formato darbą, sukurtą fotografijos, tapybos, grafikos, aplikacijos, kompiuterinėmis ir kitomis priemonėmis. Jeigu konkurso dalyvis gyvena kaime, kurio bendruomenė jau turi ženklą – negalima jo kopijuoti. 

Kartu su darbu reikia pateikti A4 formato popieriaus lape atspausdintą informaciją: kaimo bendruomenės pavadinimas; trumpas darbo aprašymas; autoriaus (autorių grupės) vardas (-ai), pavardė (-ės), amžius; mokymo įstaiga, klasė (grupė); tikslus namų adresas, telefono numeris, el. paštas (daugiau žr. konkurso nuostatus).
nuostatai (60.5 kb)
 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.