Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2011-11-22  

SAUGAUS EISMO RENGINIŲ ATGARSIAI ŠEDUVOJE

Šeduvos miesto bendruomenei įgyvendinti projektą “Saugaus eismo bendruomenė 2011” padeda  miesto biblioteka, vaikų lopšelis-darželis, policija ir kiti partneriai.

Bibliotekoje nuolat vyksta  bendruomenės narių savišvieta miesto bibliotekos internetinėse erdvėse. Vieną  savaitę vyko saugaus eismo propagavimas. Visi norintys turėjo galimybę pasitikrinti žinias apie kelių eismo taisykles. Taip pat buvo įkurta tėvams ir vaikams mini bibliotekėlę, kurioje jie galėjo domėtis knygelių, rekomendacijų apie saugų eismą. Bibliotekos lankytojai aktyviai sprendė kryžiažodžius  saugaus eismo tema. Aktyviausius, teisingai išsprendusius kryžiažodžius apdovanosime baigiamąjame projekto  renginyje.

Nuo bibliotekos neatsilieka ir Šeduvos lopšelis-darželis, kuris taip pat surengė ne vieną  saugaus eismo renginį. Vaikai buvo mokomi saugiai elgtis kelyje, gatvėje, kieme.   Pirmojo renginio metu vaikai  susitiko su šuniuku Amsiumi, vaikams  buvo labai  smalsu ir įdomu klausytis draugo Amsiaus pamokymų kaip reikia saugiai elgtis. Renginio metu jie tapo tikrais draugais, mokė kaip reikia eiti per perėja, žaidė, draugavo su vaikais. Kartu su Amsiumi atvyko ir policininkai. Vyresnioji patrulė Laima  Chopaitė mokė vaikus kelio ženklų, atsakė į vaikų klausimus, o kelių patruliai darželio kieme leido vaikams iš arčiau susipažinti su policijos mašina, joje pasėdėti, įjungė švyturėlius.

Į antrąjį saugaus eismo renginį susitikti su priešmokyklinukais atvyko Radviliškio rajono policijos viršininko pavaduotojas Auridas Pekauskas. Vyko teatralizuotas pamokantis renginys „Šviesoforas“.Vaikai buvo aktyvūs renginio dalyviai, išklausę policijos pareigūnų, vaikai jiems uždavė daug klausimų. Po to vyko įvairios saugaus eismo varžybos: su paspirtukais, su mašinėlėmis. Jose kartu su vaikais dalyvavo ir policininkai.

Šeduvos lopšelis-darželis yra dėkingas kelių direkcijai prie susisiekimo ministerijos už saugaus eismo dovanas. Visi renginių dalyviai buvo gausiai apdovanoti šiomis dovanomis: saugaus eismo liemenėmis ir kepuraitėmis, knygutėmis, šviečiančiais pakabinamais žaisliukais, liniuotėmis. Mes tapome tikrai saugesni ir žiniomis ir saugia apranga.

Šeduvos miesto bendruomenės pirmininkė D. Staškūnienė spalio mėnesį vyko į stažuotę Graikijoje. Lankydamasi šiaurės Graikijos Kastorijos mieste domėjosi saugaus eismo propagavimu, švietėjiška veikla. Ypač sudomino šalia mokyklos įrengta tikroviška saugaus eismo aikštė, aptverta aukšta tvora. Įėjus į jos vidų, stebino mokomosios aištės dydis, įrengtos gatvės, eismas ratu, perėjos, daug kelio ženklų. Čia tiek vaikai, tiek jaunimas gali laisvai sau mokytis saugaus eismo taisyklių. Grįžusi iš stažuotės bendruomenės pirmininkė pasidalijo įspūdžiais  apie saugaus eismo propagavimą Graikijoje, kalnuotose vietovėse sudėtingą eismą. Buvo pasiūlyta įdėjų, ką būtų galima pritaikyti ir įgyvendinti pas mus šia tema.

                                                                            Šeduvos miesto bendruomenės informacija

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.