Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2011-06-27  

Saugi Joninių šventė

Š. m. birželio 23 – 24 dienomis draugiškų šeimų bendruomenėje “Jaunystė” (Kaunas) vyko renginys Joninių naktį – “Paparčio žiedo beieškant.

Pagrindinė renginio tema – būti matomam, tiek kelyje, tiek prie vandens, tiek ir vaikštant laukų keliukais. Pasirinkta vieta – Nemuno slėnis prie Kauno.

Po pievas pasiskirstę bendruomenininkai kupoliavo. Klausė pasakojimų apie Joninių būrimus, vaistingus augalus bei papročius skirtus šiai dienai. Rinko įvairius augalus ir juos pynę į kupolės vainiką. Visi bendruomenės nariai privalėjo turėti po šviesą atspindintį daiktą – atšvaitą, kaip ir Joninių šventės  simbolį - vainiką. Suaugusieji privalėjo nešioti liemenes, ir būti pavyzdžiu jaunimui.

Kol vieni kupoliavo, kiti krovė Joninių laužas, šviesą atspindinčiais elementais buvo ruošiama naktinio žygio trasa. Paparčio žiedo ieškojimas – pramoga Joninių naktį. Vos sutemus jaunimas patraukė naktinės trasos link. Šiame žaidime galėjo dalyvauti tik tie, kas turėjo šviesą atspindinčias liemenes ir prožektorius, nes nakty būti matomam labai svarbu. Kai jaunimas pasipylė po mišką buvo neapsakomas jausmas. Visi buvo ryškūs, matomi ir svarbiausia nebuvo baisi ir nakties tamsa. Radę paparčio žiedą susirinkome prie Joninių laužo. Čia buvo dainuojamos Joninių dainos, buriama, šokinėjama per laužą, o svarbiausia vienas kitą matėme taip ryškiai, kaip niekada.

Kitos dienos ryte dar ilgai diskutavome apie ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties įspūdžius. Renginio dalyviai labai džiaugėsi, kad vis labiau ir labiau yra prisidedama prie saugaus eismo ugdymo, kad Lietuvoje vis dažniau apie tai kalbama per televiziją ir radiją, bei visi norime tikėti, kad tiek važiuoti tiek pėsti pagaliau jaus atsakomybę ir keliuose nelaimingų atsitikimų bus mažiau.

“Džiugu ir tai, kad saugumo keliuose mokoma nuo mažų dienų ir šeimoje, kuomet pavyzdį rodo patys tėvai”, - sakė vyriausia bendruomenininkė – Elvyra.

Bendruomenės pirmininkė                                                 Jovita Sadauskaitė

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.