Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2013-04-22  

Gelgaudiškyje startuoja projektas „Eismo saugumas bendruomenėse 2013“

Vos pateikę paraišką konkursui  „Eismo saugumas bendruomenėse 2013“, kurį jau ketvirtus metus organizuoja  Automobilių kelių direkcija prie susisiekimo ministerijos, Gelgaudiškio bendruomenės centro „Atgaiva“ nariai suskubo į pirmąjį renginį Gelgaudiškio specialiojoje mokykloje.

Renginio „Saugus vaikas“ tikslas ugdyti tinkamo saugaus elgesio kelyje įgūdžius ir įpročius, siekiant išvengti susižalojimų ir traumų. Siekėme suteikti  žinių specialiųjų poreikių mokiniams ir suaugusiems neįgaliesiems apie saugų eismą, pratinti tinkamai elgtis gatvėje, kelyje. Iki renginio su ugdytiniais pravesti pokalbiai, organizuotos išvykos į miestelį, kuriose praktiškai formuota saugaus eismo kelyje kultūra.

Renginio metu visi dalyviai stebėjo mokomuosius filmukus, kuriuose pateiktos pamokančios situacijos, vykstančios kelyje, aplinkoje.  Po filmų aptarimo mokiniai buvo suskirstyti į tris, šviesoforo spalvų komandas, išrinkti komandų kapitonai. Kiekviena komanda sprendė kryžiažodžius, dėliojo kelio ženklų dėliones, eismo saugumo piramidę, vaidino pamokančias situacijas. Visiems renginio dalyviams buvo įteiktos Automobilių kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos įsteigtos saugaus eismo priemonės.

Įsijungdami į Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos organizuojamą konkursą „Eismo saugumas bendruomenėse 2013“ tikimės efektyviau ir tikslingiau panaudoti turimas tradicijas ir glaudų bendradarbiavimo ryšį tarp institucijų konkrečiam tikslui – parodyti bendruomenės nariams ir svečiams saugaus eismo svarbą, priminti jiems, kad ne kas nors kitas, o jie patys yra svarbiausi ir pagrindiniai eismo dalyviai, nuo kurių pilietinės pozicijos, kasdienio rūpesčio priklauso šeimos bei visos bendruomenės, visuomenės  narių saugumas miestelio, rajono, Lietuvos gatvėse ar keliuose. Juk dažna mūsų bendruomenės šeima turi automobilį, dviratį, motociklą, riedučius, jų nariai daug važinėja, tampa aktyviais eismo dalyviais. Gelgaudiškyje dviratis – labai populiarus:  važinėjama į turistinius žygius, naudojama kaip susisiekimo priemonė.

Šių metų projekto vykdymo metu per įvairius tradicinius miestelio renginius aktyvinsime saugaus eismo kultūrai ne tik mūsų krašto gyventojus, bet ir atvykstančius Lietuvos bei užsienio turistus. Viena iš pagrindinių projekto misijų - eismo kultūrą ugdyti nuo mažiausio bendruomenės nario ir garbaus amžiaus eismo dalyvio. Tikimės, kad veiklos nuoseklumas ir tęstinumas, eismo kultūros perdavimas iš kartos į kartą, kels žmonių sąmoningumą, o tai taps jų  asmenine pareiga.

Važinėjame daug, o ir vaikštome įvairių transporto priemonių pilnoje aplinkoje. Ir gal per retai pagalvojame, ar patys esame saugūs, ar pasirūpiname kitais artimiausiais žmonėmis, kaimynais? Ar visi teisingai suvokiame situacijas kelyje, kur sužeidžiami ar žūsta tokie pat eismo dalyviai? Ar kiekvienam pakanka atsakomybės prieš kitus ir pakantumo net tiems, kurie dažniau klysta?

 Projekto vadovė                                                                                                       Genė Žilinskienė

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.