Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2011-08-31  

KŪRYBIŠKUMO MOKYKLA

 Atsipūtus po mokslo metų savaitėlę kitą, vaikai vėl pasiilgsta šurmulio bei norisi susitikti su draugais. Ne vienam iš jų labai norisi bendrauti su visais ir jei tai nelabai sekasi, atrodo diena bloga ir esi piktas. Kodėl vieni vaikai yra labiau pastebėti, o kiti ne. Vieni turi daug draugų, o kiti - tik vieną kitą. Nemanau, kad turi būtinai būti išsišokėlis, kad būtum pastebėtas ir turėtum daug draugų.

Ką reikėtų padaryti, kad kaime esantis jaunimas būtų draugiškas, nuoširdus, kūrybiškas ir darbštus. Atrodo taip viskas paprasta, bet kartu ir sudėtinga. Šiemet Paaluonio kaimo jaunimui vasaros stovykla buvo su atsakinga užduotim. Turėdami nuostabius vadovus, Monika ir Igną, jie mokėsi paprasto nuoširdaus bendravimo, atsakomybės ir kūrybiškumo. Šiemet, kaip ir pernai, norinčių dalyvauti stovykloje buvo daug. Į stovyklos atidarymą susirinko 24 įvairaus amžiaus vaikai ir jaunimas. Todėl vedantiesiems, Monikai ir Ignui, teko sudaryti dvi grupes pagal amžių bei parengti skirtingas programas. Vedantieji dirbo negailėdami savęs nuo ryto iki vėlyvo vakaro. Jaunesnieji stovyklautojai turėjo galimybę patys kurti taisykles. Užsiėmimų pradžioje vyko individuali apklausa, ką kiekvienas norėtų veikti. Mažesnieji stovyklautojai apsiribojo spalvinimu, piešimu, įvairiais žaidimais, žiūrėjo filmukus, juos komentavo bei aptarinėjo. Filmukai buvo rodomi apie draugus ir draugystę.

Jaunimo programoje numatyti rimti uždaviniai, kuriuos išsikėlė pats jaunimas . Vienas iš tų uždavinių - savarankiškai suorganizuoti atlaidų šventę. Vasaros stovykla „Kūrybiškumo mokykla“ vyko nuo liepos 27 d. iki 31 d. Vasaros stovyklos uždarymas sutapo su tradicine kaimo šv. Ignaco atlaidų švente .Pagrindinis jaunimo tikslas buvo: komandinis darbas, atsakomybė, geras, savarankiškas pasiruošimas šventei. Į šventę buvo pakviesti dalyvauti jaunimas iš Kaplių profesinio parengimo mokyklos. Pirmiausiai, 15 val. vyko futbolo rungtynės tarp Kaplių ir Paaluonio jaunimo. Kaplių komandoje žaidė jau žinomi, vienose ar kitose rungtyse, laimėję jaunuoliai. Paaluoniškiai dauguma šešiolikmečiai, pagal amžių gerokai jaunesni už draugus. Pasirodė jėgos apylygės, tačiau atsitiktinumo dėka Paaluoniškiai patys sau įmušė įvartį. Vienu tašku laimėjo Kaplių jaunimas. Draugiškos varžybos bus pratęstos Kapliuose po dviejų savaičių. Paaluonio jaunimo kūrybiškumas pasirodė tada, kai buvo kuriamos estafetės, ko tik neprigalvota. Estafetėse ir įvairiose rungtyse dalyvavo ir Kaplių jaunimas. Varžybų ir rungčių nugalėtojai buvo įvertinti padėkos raštais ir prizais, kuriuos draugiškai įteikė vieni kitiems.

Už nuostabias akimirkas praleistas kartu Paaluonio jaunimas dėkoja savivaldybės administracijos darbuotojui Gintarui Rugieniui. Visą jaunimo programą stebėjo ir džiaugėsi jaunimo išmone Audronė ir Kęstutis Stadalnykai. Po visą popietę trukusių užsiėmimų, vasaros stovyklos vedantiesiems, Monikai ir Ignui, už nuoširdumą ir kūrybiškumą, Paaluonio bendruomenė įteikė padėkos raštus. Už suteiktą galimybę tobulėti, kurti ir bendrauti Paaluonio vaikai dėkingi Kėdainių rajono jaunimo koordinatorei Audronei Stadalnykienei. “Kuo vaikas labiau išdykęs, tuo jis atsakingesnis, svarbiausia juo pasitikėti“ - sakė koordinatorė. Atrodo beveik nebeliko kaime vaikų linkusių į nusikalstamumą: vieniems kiek padėjo jau antrus metus organizuojama vaikų ir jaunimo dieninė stovykla, kiti jau išaugo ir jaučia atsakomybę už savo veiksmus.

Šventė tęsėsi, sveikinome šios šventės kaltininkus: Ignus ir Ignacus. Paaluoniškiai džiaugėsi, kad jų pasveikinti atvyko seimo pirmininko pavaduotoja Virginija Baltraitienė, Kėdainių raj. savivaldybės meras Rimantas Diliūnas, VVG pirmininkė Aušra Vaidotienė ir Pernaravos seniūnas Artūras Gustas. Paaluoniškiams ir jų svečiams koncertavo Daumantų muzikantai, kuriems už padovanotą koncertą labai dėkoja Paaluonio bendruomenė. Mes jau antrus metus vykdome projektą „Eismo saugumas bendruomenėse“. Šventės metu buvo priminta apie saugų eismą ir jo svarbą. Visiems susirinkusiems ir svečiams buvo išdalintos saugumo priemonės užtikrinančios saugų grįžimą į namus ,kadangi šventė užtruko iki vidurnakčio.
 
parengė Paaluonio bendruomenės pirmininkė Bronelelė Falentinienė
 
 
 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.