Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-02-22  

Vasario 14-oji kitaip

Šiemet Lietuvos jaunimas ir šeimos turėjo unikalią galimybę originaliai švęsti Valentino dieną. Todėl vasario 14-osios pavakare kaimų bendruomenės „Gruzdiškė“ narių būrys vyko į Kauno arkivyskupijos kurijos iniciatyva Kauno Žalgirio arenoje rengtą šventę Valentino diena kitaip - „Meilė kuria šeimą“.

Renginio organizatoriai įsitikinę, jog kvietimas mylėti turi platesnę prasmę nei proginiai meilės prisipažinimai, laiškeliai ar dovanėlės mylimiesiems. Šis renginys ir buvo kaip atsakas ir kvietimas paminėti šią dieną kitaip: įvairiausiomis meno formomis kalbėta apie tikrąsias vertybes, atsiduodančią ir dovanojančią meilę. Renginį vedė aktorė Dalia Michelevičiūtė ir VDU Teologijos fakulteto dekanas Benas Ulevičius. Visus susirinkusius (o jų buvo pilna arena) pasveikino ir gražiausius linkėjimus išsakė Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Irena Degutienė. Ji sakė: „Šiandien, pasauliui sparčiai keičiantis, ieškant atsakymų į vis naujai iškylančius klausimus bei iššūkius, vis nauji išmėginimai tenka ir šeimai. Mėginama iš naujo apibrėžti jos sąvoką, iš naujo atrasti ir suprasti, kas tai yra. Tačiau niekas negali paneigti ar pakeisti to, kad vyro ir moters apsisprendimas kurti šeimą yra pirmiausia apsisprendimas mokytis mylėti ir dalintis, suprasti ir atjausti. Šeima yra ta maža šventovė, kurioje Tikėjimo, Meilės ir Vilties trejybė tampa reali ir gyva. Puoselėkime ir saugokime tai, kas svarbiausia – tegul ramybė, santarvė ir meilė gaubia mūsų šeimas!“.

 „Dėkoju Dievui už savo šeimą – tėvelį, mamą ir brolius. Iš tėvų paveldėjau pačią didžiausią vertybę – krikščioniškąjį tikėjimą. Jie mūsų, vaikų, nelepino, bet mokė dirbti ir už viską dėkoti Dievui. Bręsdamas šeimoje, išmokau mylėti Dievą, gimtąjį kraštą ir žmones. Be jokios abejonės, tėvų namai turėjo didelę įtaką mano apsisprendimui rinktis dvasinį pašaukimą.“ – sveikindamas susirinkusius kalbėjo Kauno arkivyskupijos metropolitas Sigitas Tamkevičius.

„Šeima – mūsų tautos išlikimo šaltinis. Tvirta šeima tarpukario metais sukūrė Lietuvos stiprybės pamatą. Esu laimingas, kad mano tėvai ir seneliai savo darnaus gyvenimo pavyzdžiu leido suprasti, kad tik sveikoje ir stiprioje šeimoje glūdi ir mano stiprybė. To linkiu savo vaikams ir bendrą gyvenimą kurti pradedančioms jaunoms šeimoms“, - teigė vienas iš renginio iniciatorių, žemės ūkio ministras K. Starkevičius

Savo mintimis dalijosi Šiluvos parapijos kunigas Erastas Murauskas, taip pat krepšininkas Markas Popovičius, promogų verslo atstovas Rimantas Šapauskas ir kelios kitos žinomos Lietuvos šeimos. Koncerto programoje pasirodė šokių teatro „Aura“ šokėjai, operos solistai Kristina Zmailaitė ir Edmundas Seilius, dainininkas ir kompozitorius Linas Adomaitis, Burgundiškas Kauno choras, tautinio roko grupė „Thundertale“.

Nuoširdžiai Raseinių rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos ir ūkio departamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyr. specialistei Loretai Sirvidienei už kvietimus į nuostabią šventę, UAB „Raseinių autobusų parko“ direkcijai, vyr.dispečerei Ritai Milašienei už autobusą, už saugią kelionę šios įmonės vairuotojui Alfonsui Samušiui.

O mes, aplankę Kauno Žalgirio areną, pakilios nuotaikos, neišdildomais įspūdžiais grįžome į namus.

 Dalia Bartkevičienė, kaimų bendruomenės „Gruzdiškė“ pirmininkė

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.