Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2016-05-30  

Rajono kaimo bendruomenės lankėsi Alytaus rajone

Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjunga, vykdydama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Raseinių rajono kaimo bendruomenių savarankiškumo stiprinimas“, suorganizavo bendradarbiavimo išvyką į Alytaus rajoną, kuri buvo skirta supažindinti su gerąja patirtimi plėtojant bendruomenių verslą. 50 dalyvių iš skirtingų bendruomenių susitiko su Alytaus rajono vietos veiklos grupės projektų vadove Vida Vrubliauskiene, su  Punios seniūnijos seniūnu, kuris supažindino su seniūnijos bendruomenių projektais bei pakvietė aplankyti piliakalnį. Po to lankėmės A. Žemaičio gėlininkystės ūkyje, kuris yra stambiausias privatus Lietuvos gėlininkystės ūkis. Ūkis įkurtas 1991 m., Punios kaime, 30 ha plote buvo auginamos daržovės, šiltnamiuose gėlės ir daržovės. Šiuo metu ūkis specializuojasi gėlių ir agurkų auginime. Šiltnamiai sudaro apie 35000 m2. 19000.m2 plote augina skinamas gėlės - gerberas, tulpes, chrizantemas ir įvairias vazonines gėles apželdinimui. 16000 m2 plote augina trumpavaisius agurkus. Lankantis šiltnamyje akys raibo nuo žiedų, vazonėlių gausybės, stebėjome kaip vyksta ruošimas bei sodinimas. Šeimininkė pasakojo, kad šiame ūkyje dirba 40-70 darbuotojų (kartu su sezoninais).            

            Labai svetingai mus sutiko ir vienos aktyviausių bendruomenių Alytaus rajone - Alovės bendruomenės „Susiedai“ nariai, pirmiausiai pakvietę dalyvauti keliose edukacinėse programose. Pasiskirstę į grupes vieni pynėme gėlytes iš vytelių, antri vėrėme gėlytes iš karoliukų, lauke senoviniu būdu buvo liejamos vaško žvakės, dalis moterų, užsirišę skareles ir prijuostes,  mokėsi daryti dzūkiškas bandas bei naminius sausainukus.

          Visi dienos įspūdžiai, sukaupta patirtis skatina mūsų rajono bendruomenes rasti tik joms būdingus amatus, skatina kurti edukacines programas, populiarinti savo veiklą, gaminti gaminius ir juos parduoti. 

 Dalytė Raudonienė, Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos pirmininkės pavaduotoja 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.