Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-05-08  

Geri darbai šildo

Kokį tikslą žemėj turi žmonės-

Gal paklausti medžių išdidžių?

Kaip darnoj mums visada gyventi,

Kad visiems užtektų rytmečio rasos.

Gal iš vandenyno jėgų semtis,

Kad gerumą, viltį, tikėjimą neštum nebijodamas audros. (Ona Baliukienė)

 Kupini geros nuotaikos Raseinių rajono Nemakščių santalkos bendruomenės nariai balandžio 18 d. rinkosi į savo namučius išklausyti bendruomenės pirmininkės Linos Mejerienės ataskaitos už nuveiktus darbus per vienerių metų laikotarpį. Bendruomenės namus pavadinau namučiais, nes jie tikrai tokiam miesteliui, kaip Nemakščiai, yra per maži. Tačiau jie dvelkia jaukumu, gražumu išpuoselėtu aktyvių bendruomenės narių.

Pirmininkė Lina rodė skaidres ir pristatė bendruomenės nuveiktus darbus, švęstas šventes, aplankytas vietas, laimėtus ir įgyvendintus projektus. Bendruomenė jungia daugiau kaip 170 gyventojų. Aktyvų bendruomenės gyvenimą įtakoja turbūt ir tai, kad labai aktyvi bendruomenės valdyba. Ir be abejo veikli bendruomenės pirmininkė. Kartais pagalvoji, kad ji turbūt niekada neturi laiko pavargti ir išsisemti rašydama projektus ir sutelkdama žmones jų įgyvendinimui. O kur dar šventės, išvykos, kultūrinis gyvenimas? Tai ir Atvelykio šventė „Vaikų velykėlės“, Joninės ir Nemakščių miestelio gyvavimo 628 metų paminėjimas, eskursija į Dzūkijos kraštą (keliavo 50 nemakštiškių), rudenėlio šventė „Obuolenis“, Kalėdų eglutės įžiebimas bendruomenės kieme, Kalėdų senelis su snieguole ir nykštukais lankė vienišus žmones, neįgalius vaikus, buvusius bendruomenės pirmininkus ir geradarius, Kalėdų žiburėlis „Sušildykime vienas kitą“, organizuojami jaunimo šokių vakarai, suburtas moterų vokalinis ansamblis.

Bendruomenės nariai kartu su gimnazijos jaunimu organizuoja savanorišką veiklą: padeda mažesniems, bendrauja, ruošia pamokas, užkandžiauja, mokosi elementariausių tvarkos taisyklių, žaidžia, dainuoja, šoka. Organizuojame Jogos užsiėmimus bendruomenės namuose ir aerobikos treniruotes gimnazijos sporto salėje. Nemakščių bendruomenė ir sporto klubo „Smeltė“ vadovas S. Radčenko organizuoja miestelio gyventojams laisvalaikio užimtumą sporto salėje. Užsiėmimai vyksta pirmadieniais ir ketvirtadieniais.

  • Visų darbų jums suminėti neįmanoma. Belieka pasidžiaugti gerais norais, gražiais sumanymais ir sugebėjimu tuos sumanymus įgyvendinti,- kalbėjo susirinkime dalyvavusi Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos pirmininkė Loreta Sirvydienė. Nemakštiškiai jai dėkingi už vertingus patarimus, padrąsinimus ir mokėjimu pasidžiaugti kitų nuveiktais darbais.

Visą renginį vainikavo nuostabus Raseinių rajono kultūros centro Ariogaloje liaudiškos muzikos kapelos „Šaltinėlis“ koncertas (puikios kapelos vadovas Jonas Urbonas). O jau vedančiųjų šmaikštumėlis, gražumėlis ! Tai Rasa Sadauskienė ir Renata Aleksiejienė.

Pabendravę prie kavos puodelio nemakštiškiai skirstėsi kupini naujų idėjų ir planų. 

Aldona Radčenko, Nemakščių bendruomenės santalkos valdybos narė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.