Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2014-04-23  

Gražus ir patogus kaimas visoms kartoms

Kratiškių kaimo bendruomenė buvo įkurta 2003 m., kuri jungia  Kratiškių, Butniūnų, Jagaudžių ir kitų gretimų kaimų gyventojus. Kratiškių bendruomenėje gyvena 639 gyventojai.  Biržų rajono savivaldybės tarybos sprendimu Kratiškių kaimo bendruomenei perduota laikinai (iki 2030 m.) neatlygintinai valdyti ir naudotis patikėjimo teise valdomą turtą - kaime buvusio vaikų darželio pastatą.  Pagrindinė bendruomenės veikla - skirtingų amžiaus grupių žmonių užimtumo ir bendruomeniškumo ugdymas, savanorystės, fizinio aktyvumo gerinimas. 2008 metais gavus Žemės ūkio ministerijos paramą, bendruomenės narių lėšomis ir savanorišku gyventojų darbu buvo sutvarkyta dalis pastato ir įrengtos patalpos, kur galime dalintis džiaugsmu esant šventėms ir liūdesiu -  netekus artimųjų.

Tačiau bendruomenės nariams nebuvo tinkamų sąlygų turiningam laisvalaikio praleidimui, nebuvo galimybių gyventojų iniciatyvoms, savanorystės, bendruomeniškumo ir kitų  poreikių patenkinimui.   Didžiulė atskirtis tarp miesto ir kaimo, kas darė kaimą nepatrauklia vietove plėtrai ir gyvenimui. Būtent dėl šių priežasčių, gyventojų siūlymu, buvo nuspręsta inicijuoti projektą "Gražus ir patogus kaimas įvairioms kartoms", finansuojamą pagal „Biržų  rajono savivaldybės kaimo vietovių vietos plėtros strategija iki 2013 m.“ I prioriteto „Teritorinė sanglauda – patrauklios ir patogios gyventi bei dirbti aplinkos kūrimas“ priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“.

Šio projekto vertė 180000 Lt. Iš jų: paramos suma – 162000 Lt,  įnašas natūra bei savanorišku darbu - 18000 Lt. Projektas įgyvendintas ir pasiekti šie uždaviniai:

  • Suremontuota dalis bendruomenės namų pastato. Šiam uždaviniui įgyvendinti atliktos veiklos: perdengta 232,5 kv.m stogo, pakeista 172,84 kv. m grindų ir atliktas šių  patalpų remontas (lubų, sienų apdaila); pakeista 13 langų, 2 išorinės ir 10 vidinių durų, įrengti 2 sanitariniai - higieniniai mazgai, pakeista elektros instaliacija, santechnika, įrengta katilinė su šiuolaikiška įranga.
  • Sudarytos sąlygos Kratiškių ir aplinkinių kaimų gyventojų turiningesniam užimtumui - rengta 86 kv.m sporto salė, nupirkta 2 treniruokliai.
  • Skatintinama puoselėti etnokultūros vertybes, tam įrengtas 12 kv.m  rankdarbių kambarys.

Neseniai duris atvėrusi ir dažais kvepianti sporto salė traukia tiek vyresniojo amžiaus žmones, tiek jaunimą. Taip pat joje sportuoja Kratiškių kaimo mokyklos mokiniai per kūno kultūros pamokas. Rankdarbių kambarėlyje vakarais, o kartais net ir rytais renkasi kaimo bendruomenės moterys, dalijasi savo patirtimi mezgimo, nėrimo, vėlimo, kulinarijos ir net kiaušinių marginimo srityse. Prie jų taip pat mielai prisijungia vaikai, jaunimas.  Gražėja mūsų kaimas!

                                                                                                    Kratiškių kaimo bendruomenės informacija 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.