Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-06-15  

Respublikinio kaimo bendruomenių sąskrydžio įspūdžiai

Birželio 13 d. Užulėnyje, Ukmergės rajone A. Smetonos istorinės mokyklos kieme vyko 13-asis respublikinis kaimo bendruomenių sąskrydis. Jame Raseinių rajonui atstovavo didelis kaimo bendruomenių atstovų būrys iš Ramonų, Nemakščių, Mirklių, Gruzdiškės, Skirmantiškės, Berteškių, Kaulakių, Milašaičių, Ariogalos, Gėluvos bendruomenių ir Raseinių rajono VVG pirmininkas Vincas Blinstrubas. Į sąskrydžio atidarymą atvyko ir visus dalyvius pasveikino Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius, mero pavaduotoja Gitana Rašimienė. Jie įteikė mero padėką Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkei Guodai Burokienei už pagalbą kaimo bendruomenėms ir nuolatinį dėmesį Raseinių kraštui. Apsilankę raseiniškių kiemelyje meras ir vicemerė išbandė rankos taiklumą mesdami pasagą, kiauru plaktuku kaldami vinį, susipažino su parodėlėje eksponuojamais rajono bendruomenių rankdarbiais.
Vėliau prie visų prisijungė ir Savivaldybės tarybos narys Romaldas Zubiela su žmona Daliute. Jie atvežė net tik savo, bet ir viso Kaimo reikalų, ekologijos ir teritorijų planavimo komiteto narių Dianos Kaupaitienės, Gyčio Šulinsko, Lino Bielskio linkėjimus. Sąskrydžio dalyvius taip pat sveikino ir raseiniškių kiemelį lankė Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Ministrei pristatėme savo komandą, padovanojome Kaulakių ir Betygalos bendruomenių sukurtas dovanėles.

  Sąskrydžio metu netrūko gerų įspūdžių ir reginių: kiekviena rajono bendruomenių sąjunga buvo parengusi ir pristatė viziją „Kaime, kuriame norime gyventi“, vaišino savo patiekalais - mūsų ramoniškės atnešė didžiulį puodą skanių šaltibarščių, kurie karštą dieną labai visus atgaivino. Sąskrydyje varduvių proga buvo pagerbti ir klevo lapų kepurėmis apdovanoti Antanai ir Antaninos. Linksmose sporto varžybose teko mėtyti lėkšteles, pasagą ir aulinį batą. Šiose varžybose raseiniškiams sekėsi - užimta trečioji komandinė vieta. Dar vienas sąskrydžio akcentas - buvokuriama ilgiausia Lietuvos bendruomenių juosta, todėl kiekvienas dalyvis atsivežė po tautinę juostą ir susikibę rankomis trimis ratais apjuosę sąskrydžio kiemelį laukė, kol sieksniu buvo matuojamas juostos ilgis. Pavakariais prasidėjo linksmas subatvakaris, kurio metu sukosi poros ir skambėjo linksma muzika.

Dėkojame Raseinių rajono vadovams už parodytą dėmesį ir lauktuves, už transporto nuvykimui į renginį apmokėjimą. Didelis ačiū visoms sąskrydyje dalyvavusios bendruomenėms už puikų rajono atstovavimą. Taip pat dėkojame Girkalnio, Palendrių, Katauskių, Palukščio, Betygalos bendruomenėms, Girkalnio seniūnijos seniūnei Justinai Šaulienei, Raseinių seniūnijos seniūnui Rolandui Klusui, padėjusiems pasirengti sąskrydžiui. 

Dalytė Raudonienė, Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos pirmininkės pavaduotoja  

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.