Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2014-12-22  

Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungai – 10 metų

Lapkričio mėnesio paskutinį penktadienį Obelaukių bendruomenės namuose Biržų rajono žemdirbių asociacija ir ūkininkų sąjunga surengė rajono žemdirbių savivaldos dieną. Renginyje dalyvavo gausus būrys ūkininkų ir bendruomenininkų, žemdirbiškų asociacijų vadovų ir aktyvistų.

            Sulaukta garbingų svečių: LR Seimo nario Aleksandro Zeltinio su žmona Simin, Biržų rajono savivaldybės merės Irutės Varzienės, Žemės ūkio Rūmų pirmininko pavaduotojo Sigito Dimaičio, Biržų rajono savivaldybės administracijos žemės ūkio skyriaus vedėjo ir Biržų Vietos veiklos grupės pirmininko Stepono Staškevičiaus, Žemės ūkio Rūmų organizatoriaus Biržų rajone Zenono Prašmanto, kooperatyvo ‘‘Pieno puta‘‘ direktorės Jūratės Dovydėnienės ir šio kooperatyvo valdybos pirmininko Tomo Četvergo, Širvėnos seniūnijos seniūnės Neringos Šajanienės.

            Gruodį Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungai ir jos veiklai sukanka 10 metų. Nueitas kelias nors trumpas, bet nelengvas. Nuo pat pradžių supratome, kad reikia ne dejuoti, o veikti, kad sutelkus jėgas ir pasinaudojus ES parama, galima atlikti daug prasmingų darbų. Teko mokytis, mokyti, siekti, tikėti, džiaugtis, telkti kaimo žmones. Mažais žingsneliais eidami į priekį nuveikėme išties daug: rengėme projektus, kurių įgyvendinimas prisidėjo ir prisideda prie kaimo gyvenimo kokybės gerinimo ir alternatyvių veiklų puoselėjimo, bendruomeniškumo ugdymo ir papročių bei tradicijų išsaugojimo mūsų gražiajame Biržų krašte. Pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su daugeliu šalies rajonų bendruomenių sąjungomis ir kitomis organizacijomis kultūrinei ir socialinei veiklai kaimo žmonėms gerinti ir plėtoti, o taip pat su Čekijos, Vengrijos ir Austrijos valstybių kaimiškųjų rajonų bendruomenėmis. Per dešimtmetį įgyvendinta virš dviejų šimtų projektų, finansuotų iš Biržų vietos veiklos grupės, Žemės ūkio ministerijos, Lietuvos kaimo tinklo, Centrinės ir Biržų kredito unijų, Nyderlandų, Biržų rajono savivaldybės kaimo rėmimo, sveikatingumo ir nevyriausybinių organizacijų rėmimo programų ir kitų fondų.

            Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjunga yra Lietuvos Žemės ūkio Rūmų, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos, Lietuvos kaimo tinklo, Biržų Vietos veiklos grupės narė. Sąjunga jungia 44 kaimų bendruomenes, kurių veikloje dalyvauja virš 3200 rajono kaimų gyventojų. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad esame didžiausia nevyriausybinė organizacija – asociacija rajone.

            Biržų krašto bendruomenės daug keliauja po Lietuvą ir kitas Europos šalis. Lankėsi kaimyninėje Baltarusijos respublikoje. Vien šiais metais pabuvota dešimtyje išvykų po Latviją ,Estiją. Baltijos kelio 25- metį sutikome Taline susikibę už rankų. Mums tai labai brangu...

Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjunga dėkoja visiems buvusiems ir esamiems bendruomenių pirmininkams už įžiebtą bendrystės ir veiklumo ugnelę kaimuose, kuri ne tik šviečia, bet ir šildo daugelio širdis ir nuo darbų pavargusias rankas.

            Dėkingi iš visos širdies esame rėmėjams ir globėjams, kurie ištiesia pagalbos ranką, kai to labai reikia kaimų žmonėms ir bendruomenių savanoriams.

            Sąjungos veiklos 10-mečio proga Lietuvos Respublikos Seimo Kaimo reikalų komitetas ir Seimo narys Aleksandras Zeltinis įteikė Padėką Nijolei Šatienei ir sąjungos nariams už stropiai ir kantriai atliekamą darbą, Biržų VVG Padėka – už svarų indėlį Biržų rajono kaimo bendruomenių plėtros srityje. Žemės ūkio Rūmų Padėkomis už aktyvią bendruomeninę ir projektinę veiklą apdovanoti Rinkuškių bendruomenės pirmininkė Irena Misevičienė, Anglininkų kaimo bendruomenės pirmininkas Gediminas Arnašius, Obelaukių kaimo bendruomenės pirmininkė Danutė Semenovienė.

            Apmąstydami nuveiktus darbus tikimės, kad nepritrūksime ateityje išradingumo ir ištvermės rūpinantis Biržų krašto kaimo žmonių dabartimi ir ateitimi.

  Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos informacija

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.