Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-09-28  

Sporto aikštelės atidarymo šventė Mieliūnuose

Rugsėjo 26 dieną nuo pat ryto Mieliūnuose būriavosi jaunimas. Čia vyko sporto aikštelės atidarymo šventė, sukvietusi į bendrą būrį sportininkus iš visos Vabalninko seniūnijos.

Nors lengvai dulkė lietus, jaunuoliai įrodė, kad sportui nėra blogo oro, o tik didelis noras sportuoti ir skubėjo registruotis 3 x 3 krepšinio varžyboms bei baudų ir tritaškių metimo konkursui.

Sporto aikštelės atidarymo šventė prasidėjo varžybomis. Savo jėgas išbandė net 8 komandos: po dvi komandas mieliūniečių ir Vabalninko ( bendruomenės ir Vabalninko jaunimo), po vieną iš Ančiškių, Gaižiūnų, Meilūnų ir Šukionių bendruomenių.

Sporto aikštyno atidarymas - svarbus įvykis kaimo bendruomenės gyventojams. Ta proga sulaukta ne tik sportininkų, bendraminčių, bet ir kviestinių svečių. Šventeje dalyvavo LR Seimo narys Aleksandras Zeltinis su žmona Simin, LR Švietimo ministrės patarėjas Ritas Vaiginas. Sportininkus aplankė ir varžybas stebėjo Biržų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irutė Varzienė, Biržų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Audris Mukas, Vabalninko seniūnijos seniūnė Lilija Vaitiekūnienė, Biržų rajono savivaldybės tarybos narė, VVG projekto koordinatorė, kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė, mūsų - Mieliūnų bendruomenės krikštamotė Nijolė Šatienė, Vabalninko klebonas Povilas Miškinis, UAB „ Vigada “ direktorius Arūnas Burbulys, Gulbinų bendruomenės pirmininkas Vytautas Taura su ,,Močiūčių‘‘ klubo pulkeliu narių,

Oficialiąją sporto aikštelės atidarymo šventę renginio vedėja Dalia Baltrušaitienė pradėjo citatomis apie sportą ir pakvietė visus , kur klebonas pašventino mūsų aikštelę.

Po jaunųjų Vabalninko gimnazijos instrumentinio ansamblio mokinių pasirodymo, renginio vedėja pakvietė bendruomenės pirmininkę Audrą Kaziliūnienę projekto pristatymui.

Mieliūnų bendruomenė baigė įgyvendinti Biržų vietos veiklos grupes finansuotą projektą „ Sporto aikštelės įrengimas “. Šio projekto tikslas ir uždavinys - įrengti universalią sporto aikštelę bendruomenės gyventojų poreikių tenkinimui, sukurti patrauklią aplinką Mieliūnų gyvenvietėje, pilnai įgyvendintas. Yra sukurtos visos sąlygos aktyviam laisvalaikio praleidimui. Čia galima žaisti krepšinį, tinklinį, badmintoną, tenisą. Tad ateityje žadame rengti įvairias sportines varžybas, prisidėsime prie sveikos gyvensenos propogavimo,- taip kalbėjo bendruomenės pirmininkė.

Vygdant šį projektą buvo prisidėta ir savanorišku darbu. Atidarymo proga kalbėjusi pirmininkė Audra Kaziliūnienė dėkojo savo kaimo gyventojams, už triūsą, už palaikymą ir atliktus darbus.

Įrengto sporto aikštyno simbolinę juostelę perkipo Biržų VVG projekto koordinatorė Nijolė Šatienė, rangovas Arūnas Bubulys ir bendruomenės pirmininkė Audra Kaziliūnienė.

Po šios ceremonijos buvo įneštas tortas –,, sporto aikštelė‘‘, kurį iškepė bendruomenės narė Snieguolė.

Renginyje dalyvavę svečiai šia proga pasveikino susirinkusiuosius, jaunimui linkėjo mylėti sportą, kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, būti sveikiems ir pasiekti kuo didesnių laimėjimų bei ragino tausoti ir saugoti savo turtą. Taip pat negailėjo gražių žodžių bendruomenei, jos pirmininkei.

Po svečių palinkėjimų, buvo apdovanojami sporto varžybų nugalėtojai. Pirmos vietos medalius krepšinio 3 x3 varžybose iškovojo Vabalninko jaunimo komanda, pasivadinusi „ Vabolkė “, antra vieta atiteko Vabalninko bendruomenės sportininkams, tretieji – mieliūniečiai.

Baudų metime I vieta atiteko Skaidriui Valuntai iš Meilūnų, II vieta – Tomui Vaičiakoniui, III vieta – Juliui Juzeliūnui iš Vabalninko.

Tritaškių metime I vieta – Juliui Juzeliūnui, II vieta – mieliūniškiui Remigijui Baronui.

Rajono savivaldybės mero pavaduotojos Irutės Varzienės, jauniausiai komandai įsteigtas prizas, atiteko Meilūnų komandos žaidėjams.

Šios pirmos draugiškos varžybos nenuvylė jaunimo, viskas buvo žaidžiama pagal taisykles. Aikštelėje tvarką prižiūrėjo ir teisėjavo Vabalninko B. Sruogos gimnazijos fizinio lavinimo mokytojas Mantas Armonas ir vabalninkietis Arūnas Griciūnas.

Šventėje svečiai, žiūrovai nenuobodžiavo. Aikštelės apžiūrėti atvykusi šmaikštuolė „ bobutė “ Ilona su anūke Taja pramankštino visus sėdinčius, o viešnios, šokio LT, Panevėžio miesto linijinių šokių šokėjos (vadovas Egidijus Žarskus), kurios ne tik sušoko keletą šokių, bet ir pakvietė visus norinčius pasimokyti šokio„ Sirtakis “žingsnelių.

Renginio pabaigoje dar kartą padėkota visiems prisidėjusiems prie projekto įvykdymo, prie šventės pasiruošimo darbų. Ši universali sporto aikštelė kaime, tai kartu ir įrodymas jaunimui, jog jie yra reikalingi, svarbūs, kad apie juos galvojame, kad matytų ir suprastų, kad dirbant, įdedant pastangų gražiai galima gyventi ir čia, kad tikėtų savo šalimi ir žmonėmis.

Bendruomenės pirmininkė pakvietė ir kaimyninių bendruomenių jaunimą lankytis sporto aikštelėje, bet perspėjo, kad bus būtina laikytis Sporto Aikštyno Garbės kodekso taisyklių, kurios yra prisegtos prie vartelių.

Pasibaigus oficialiai šventės daliai, visi svečiai ir dalyviai, buvo pakviesti prie arbatos puodelio ir išragauti torto „ krepšinio aikštelės“. 

Audra Kaziliūnienė Mieliūnų bendruomenės pirmininkė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.