Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2014-10-12  

Rudens derliaus šventė Vabalninke

Paskutinį rugsėjo sekmadienį Vabalninke vyko seniūnijos rudens derliaus šventė. Nuo pat ryto Žolinės aikštėje šurmuliavo į šventė atvykę prekiautojai, amatininkai, kiemelius rengė seniūnijos bendruomenės. Gamta rodė ženklus, kad diena bus graži. Ko daugiau reikia šventės dalyviams ir organizatoriams? Džiaukis ir švęsk. Ir šventė Vabalninkas. Pirko, pardavinėjo, mainėsi, privalomas ir neprivalomas kalbas sakė, vaišinosi ir kitus vaišino, mokėsi ir kitus mokė, mįsles  minė, atrakcionus organizavo ir patys juose dalyvavo. Viskas taip, kaip turi būti šventėje.

 Visą renginio eigą rikiavo seniūnijos kultūrinio darbo organizatorius Aloyzas Janulis, svarbiausius momentus įprasmino seniūnė Lilija Vaitiekūnienė, muzikinius intarpus užpildė Vabalninko jaunimo tautinių šokių grupės šokėjai, Ramongalių kapelytė ir vaikai,  dainininkai Petras Matulis ir Eduardas Juknevičius, Papilio moterų ansamblis „Sentimentai“, vaikų dienos centro „Aš.Jis“ lankytojai, Btvmc Vabalninko skyriaus moksleivis

Seniūnės padėkos raštai buvo įteikti Olgai ir Laimučiui Baradinskams už tai, kad dovanodami gėles puošia Vabalninko miestą, didelį dėmesį skiria aplinkai, puoselėja meilę grožiui, švarai ir tvarkai; Aušrai  ir Laimučiui Butėnams, Vitalijai ir Virginijui Kalinauskams, Simonai ir Audriui Stačkūnams už tai, kad didelį dėmesį skiria aplinkai, puoselėja meilę grožiui, švarai ir tvarkai; UAB „Meldynas“ savininkams Ritai ir Stasiui Stačkūnams už tai, kad  didelį dėmesį skiria verslo aplinkai, puoselėja meilę grožiui, švarai ir tvarkai.

Prasmingų palinkėjimų Vabalninkui ir Vabalninko seniūnijos žmonėms išsakė šventės svečiai:  Biržų rajono savivaldybės merė Irutė Varzienė, vicemerė Stasė Eitavičienė, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lina Vireliūnienė,  buvęs seimo narys Valdemaras Valkiūnas, posmais sveikino Vabalninko vaikų darželio auklėtiniai.

Organizatoriai kviesdami bendruomenes į rudens šventę, įvardino tris privalomas užduotis: įrengti kiemelį, pagaminti floristinį kilimą ir skrybėlę. Bendruomenės visas tris užduotis įvykdė, o komisijai (merė Irutė Varzienė, vicemerė Stasė Eitavičienė, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lina Vireliūnienė bei Vabalninko seniūnė Lilija Vaitiekūnienė) teko viską įvertinti ir nominacijas paskirti.

Bendruomenių triūsas, rengiantis seniūnijos rudens šventei, neliko nepastebėtas. Šukionių kiemelis gavo „skaniausio“ kiemelio nominaciją. Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos kiemelis buvo pripažintas tautiškiausiu, Meilūnams dėkota už atrakcionus, Sviliai įvardinti kaip šauniausias kiemelis, Ančiškių kaimo bendruomenės kilimas pripažintas gražiausiu. Skrybėlės konkurse išsiskyrė keturios bendruomenės. Vabalninko bendruomenės  „Panelei šlapdribai“ buvo skirta  stilingiausio komplekto nominacija.  Žavinga „Panelė šlapdriba“ sulaukė daug žiūrovų aplodismentų. Netikėčiausios skrybėlės nominaciją pelnė Mieliūnų bendruomenė. Aistringiausios skrybėlės nominacijos nusipelnė Ramongalių bendruomenė, o prasmingiausios skrybėlės nominacija skirta Btvmc Vabalninko skyriui. Seniūnė pasirūpino, kad visiems nominantams būtų įteiktos naudingos dovanėlės. Slapto gerbėjo prizas buvo įteiktas vaikų dienos centrui „Vilties Šviesa“. 

Vabalninko Balio Sruogos gimnazija pristatė projektą „Būkime kartu“.  Mokinių, mokytojų, tėvelių ir projekto partnerių „Tautų juostos“ fragmentai viliojo visų praeinančių akį, o kiemelyje demonstruojamas vilnos kelias sudomino ne vieną šventės dalyvį.

Pilietiškai savo bendruomenės kiemelį pristatė šukioniečiai,  gėlių žiedais savo kilime išrašę prasmingą užrašą  „Baltijos kelias“. Beje, šis kiemelis komisijos sprendimu buvo pripažintas „skaniausiu“.

Tvarkingai, atsakingai  ir skoningai įrengtas  Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus kiemelis buvo skirtas mokyklos 90-ečiui paminėti. 

Išradingai  rudeniškomis gėrybėmis papuoštame ir gausiai bendruomenės narių atstovaujamame  Vabalninko bendruomenės kiemelyje  buvo galima ir prisėsti, ir užkąsti, ir maloniai pabendrauti.

Bendruomenių sukurtais kilimais grožėjosi šventės dalyviai.  Organizatorių sumanymu, dalyviai savo balsais rinko gražiausią kiemelį. Daugiausiai žiūrovų balsų surinko Ančiškių kaimo bendruomenės kilimas, kuriame iš  gamtinės medžiagos . tai gyvas paveikslas,Jame atgimė Ančiškių kepyklėlės firminis ženklas – malūnas.  Šio floristinio paveikslo autorė – Elvyra Labakojienė.

Biržų kaimo bendruomneių sąjungos informacija

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.