Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-06-08  

Saugaus eismo giraitėje sužaliavo ąžuoliukai

Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos inicijuota Saugaus eismo giraitės sodinimo akcija pavyko.Sėkmingai prigijo ir sužaliavo Raseinių rajone Gruzdiškės kaime balandžio 11 d. pasodinti visi 60 ąžuoliukų, skirtų kiekvienai Lietuvos savivaldybei. Raseinių seniūnijos seniūnas Rolandas Klusas dar prieš kelias savaites nerimavo - ar tikrai ąžuoliukai sužaliuos, ar kiekvienam užteko pavasario drėgmės, ar visi akcijos dalyviai taisyklingai pasodino medelius? Bet medeliai, kaip ir pridera oriems ąžuolams, pavasario viduryje dar gerokai pagalvoję, gegužės pabaigoje išleido gražius liaunus lapelius. Gruzdiškės bendruomenės pirmininkė Danguolė Klusienė sako, kad ąžuoliukų giraitė ypač gražiai atrodo naktį, kai ją apšviečia pravažiuojančių automobilių šviesos ir nakties tamsoje suspindi atšvaitukai, priklijuoti prie medelius sutvirtinančių kuolelių.

Birželio 3 d. ąžuoliukų giraitę apžiūrėjo Raseinių rajono mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Jonas Kurlavičius, Raseinių miškų urėdijos Miškų urėdas Antanas Kilčauskas, Raseinių rajono policijos komisariato viršininkas Kęstutis Užemeckas. Jie pasidžiaugė, kad graži bendruomeninė akcija ir puošia aplinką, ir skatina neužmiršti saugaus elgesio kelyje. Giraitės pradžioje yra pastatytas stendas, kuriame aprašyta, kaip vyko giraitės sodinimas, kas joje dalyvavo, o nuotraukose yra įamžintos gražios šio renginio akimirkos.

Raseinių seniūnija kartu su bendruomene stengiasi prižiūrėti ir puoselėti giraitę - jau du kartus nupjauta pievelė, nuolat renkamos šiukšlės, kai jas nuo kelio atpučia vėjas. Džiugu, kad padarėme didelį gerą darbą ir papuošėme Gruzdiškės kaimą. Dabar galime laukti, kol ąžuoliukai paūgės ir atėjusiesiems į giraitę bus gera klausytis pačių rankomis pasodintų medelių ošimo.

Loreta Sirvidienė, Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyr. specialistė


 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.