Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Adresas korespondencijai: Chemikų g. 25-33, LT-55238 Jonava, Lietuva


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2014-01-20  

Šaukiamas I -asisi Lietuvos kaimo parlamentas

Kodėl kaimo parlamentas?

Kaimo Parlamentas (KP) atskleidžia kaimo judėjimą, kaip svarbų pilietinės visuomenės ir socialinės ekonomikos veikėją, įtakojantį vietos plėtrą.

KP sukurią platformą, kurioje keičiamasi idėjomis, patirtimi tarp nacionalinių kaimo judėjimo dalyvių ir tinklų. KP įtakoja kaimo ir vietos plėtros politiką, padeda praktiškai įgyvendinti kaimo plėtros programas.

Kaimo parlamentas suburia drauge bendruomenių atstovus, kaimo organizacijas, vietos ir nacionalinės valdžios atstovus su vienu tikslu: aptarti iškilusias kaimo plėtros problemas ir rasti joms sprendimus.

Kas yra kaimų judėjimas?

Kaimų judejimai egzistuoja daugelyje Europos šalių. Jie atstovauja daug vietos bendruomenių, kurios stengiasi kurti savo kaimiškasias teritorijas. Jie padeda sustiprinti veiklą ir išreikšti savo norus vietos, nacionaliniu ir Europos lygmenimis.

Labai svarbu pažymėti, jog KP neatstovauja jokiai politiniai jėgai.

Europoje kaimo bendruomenių judėjimai stiprėja. Kai kuriose šalyse, kaimo judejimai susikūrė neseniai, kitose jie veikia jau daug metų.  Visoje Europoje kaimai susiduria su panašiomis probelemomis: socialiniai pokyčiai ir ekonominės problemos. Norint jų išvengti reikia ieškoti naujų sprendimų. 

Bendri iššūkiai priverčia sukurti platformą, kur bendruomenininkai susitinka su sprendimus priimančiais asmenims. Tai kaimo parlamento kilmė. Šie iššūkiai skiriasi, tačiau esmė visur išlieka ta pati: palaikyti mažas ir dažnai izoliuotas bendruomenes, kova su centralizacija, urbanizacija, migracija ir  užimtumas bei paslaugos.

Švedijos kaimo Parlamento veiklos sekmė, paskatino daugelį šalių sekti ir organizuoti savo kaimo parlamentus. Tai savo ruožtu paskatino Lietuvos kaimo Parlamento idėją, kurioje iškelti vietos plėtros uždaviniai Lietuvos lygmenyje. Tai sudaro galimybę išreikšti pilietinės visuomenės nuomonę, dalintis bendra patirtimi ir daryti įtaką politikai konstruktyviu būdu, remiantis  mūsų pačių patirtimi.

Pirmasis Lietuvos kaimo parlamentas

Pirmojo Lietuvos kaimo parlamento tikslas -  sutelkti Lietuvos kaimo balsą ir apsispręsti, kur link Lietuvos kaimas turi eiti, koks jis turi būti. Tai yra visų mūsų bendras sprendimas ir bendras darbas!

 Tik kartu mes galime kurti Lietuvos kaimo ateitį!

2014 m. balandžio 11 d. Aleksandro Stulginskio universitete šaukiamas pirmasis Lietuvos kaimo parlamentas.

Kiekvieno rajono 3 deleguoti atstovai, išsakys savo rajono kaimo žmonių valią ir pasiūlys sprendimus, kur link turim kreipti savo mintis ir darbus, kad Lietuvos kaime būtų gera gyventi.

 

LKBS informacija

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.