Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-04-10  

Saugaus eismo akcija

Rengdamiesi konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse 2015“ renginiams, Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centro mokiniai piešė reklaminius plakatus, su kuriais po Velykų atostogų startavo su pirmąja akcija „Saugaus eismo diena“, kuri Lietuvoje minima balandžio 6 dieną. Pirmiausia susitikome su Lietuvos kaimo bendruomenių atstove Sigita Grigaliūniene, kuri skaitė paskaitą apie atšvaitų naudojimą. Buvo priminta atšvaitų dėvėjimo svarba, ėjimo ir važiavimo dviračiu taisyklės. Mokiniams praktiškai teko spręsti realiais eismo situacijas. Susitikimo metu buvo išrinktas centro saugaus eismo kapitonas. Juo tapo 8 klasės mokinys Antanas Žemaitis, kuris yra pavyzdys visiems, kaip reikia dėvėti atšvaitus ir tai daryti nuolatos. Pedagogai ir mokiniai kapitonui pasižadėjo nuolat saugoti save kelyje, nešioti atšvaitus ir kiekvienoje eismo situacijoje elgtis kultūringai, mandagiai ir pagarbiai. Po susitikimo mokiniai su mokytojais ir auklėtojais išskubėjo į miesto gatves, kuriose kalbino sutiktus gyventojus, stebėjo eismo dalyvių kultūrą.

Keliaujant Gelgaudiškio miesto gatvėmis pastebėta, kad ne visose eismo situacijose tiek vairuotojai, tiek pėstieji elgiasi tinkamai: praleisdama pėsčiuosius per perėją vairuotoja nervinosi ir mums tik perėjus, paspaudė greičio pedalą, važiavo priešpriešine eismo juosta bei neleistinu greičiu; 2 dviratininkai važiavo su liemenėmis, 5 dviratininkai važiavo be liemenių, mergaitė gatvę perėjo ne per pėsčiųjų perėją; 2 automobiliai važiavo be įjungtų žibintų.

Stebint eismo dalyvius vis dar kyla abejonė - kada gi mes patys suvoksime ir prisiimsime atsakomybę už savo ir kitų saugumą kelyje. Negi žmogaus saugumas turi rūpėti tik atsakingoms institucijoms? Tikimės, kad nuolatinis mokinių dalyvavimas tokiuose renginiuose suformuos teigiamas eismo saugumo dalyvio nuostatas.

Genė Žilinskienė 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.