Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2011-12-01  

Vyksta saugaus eismo akcijos bendruomenėse

Artėjant metų pabaigai, konkurso „Saugus eismas bendruomenėse“ dalyviai jau organizuoja baigiamuosius renginius, kuriuose apibendrina nuveiktą darbą, pasidalina rūpesčiais ir iškilusiomis problemomis.

Tokį renginį organizavo ir Šakių rajono Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva“. Jis vyko vaikų darželyje „Eglutė“ (direktorė Vilma Vidrienė) ir vadinosi „Eismo saugumo metamorfozės Gelgaudiškyje“. Projektą sukūrė bendruomenės nariai Genutė Žilinskienė, Lina Uždravienė ir Rimvydas Puidokas.

Baigiamojo vakaro metu teatralizuota forma buvo parodyti fragmentai įvairių renginių, kuriuos bendruomenės nariai paskyrė projektui-konkursui „Eismo saugumas bendruomenėse“. Visą popietę su renginio dalyviais linksmai bendravo aktyvi miestelio saugaus eismo propaguotoja Sidona. Šoko ir dainavo darželinukai, pasirodė merginų ansamblis (vadovas Edgaras Pilypaitis), buvo demonstruojamas pačių sukurtas filmas, pristatyta vaikų ir suaugusiųjų piešinių paroda, akcija „Vėlinių liepsnelės“. Pasirodė ir septintokas, Šakių cirko studijos „Šypsena“ artistas Juras Pratusevičius, kuris dalyvauja televizijos laidoje „Lietuvos talentai“ (iškopęs jau į pusfinalį).

Didaktinę potekstę turi gelgaudiškiečių sukurtas ir įgarsintas filmukas, kuris sukurtas akcijos „Pavyzdingas vairuotojas“ metu. Jo siužete – gatvė, kurioje atsidūrė dvi šiaudų presuotės. Kaip elgsis vairuotojas: bandys kliūtį apvažiuoti ar išlipęs patrauks ją nuo kelio? Akcija buvo filmuojama slapta kamera, ji užtruko 53 minutes. Per tą laiką gatve pravažiavo 69 automobiliai, 9 dviratininkai, pro šalį ėjo pėsti miestelio gyventojai. Tačiau kliūtį pašalinti sustojo tik 9 šios situacijos dalyviai. Filmuota medžiaga, jos komentarai kelia ir juoką, ir susirūpinimą. Vėliau apie tai buvo rašoma Šakių rajono spaudoje.

Piešinių konkursui buvo pateikti 84 darbeliai. Jame dalyvavo šeimomis, į saugaus eismo problemas žvelgė įvairiapusiškai. Geriausiai įvertinti „Žiogelių“ grupės auklėtiniai (auklėtoja Valerija Vilčinskienė). Savo piešiniais išsiskyrė ir „Smalsučiai“ (auklėtoja Vilija Aukštuolienė) bei „Zuikučiai“ (auklėtoja Rūta Vaičaitienė). Iš geriausiai pavykusių piešinių pagaminti lipdukai.

Miestelio laikraštis „Gelgaudukas“ (redaktorė Lina Uždravienė) saugaus eismo tema organizavo kupletų konkursą. Linksmus posmelius apie netikėtumus miestelio gatvėse atliko merginų ansamblis, grojo gitaristai.

Gelgaudiškio bendruomenės centro „Atgaiva“ pirmininkė Genutė Žilinskienė pasidžiaugė, kad į saugaus eismo renginius miestelyje susirenka vis daugiau žmonių, atsiranda naujų iniciatyvų, šiam svarbiam darbui lieka vis mažiau abejingų.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos informacijos prie LR susiekimo ministerijos informacija

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.