Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Adresas korespondencijai: Chemikų g. 25-33, LT-55238 Jonava, Lietuva


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2018-12-14  

Apie sankcijas įvairiose Europos šalyse taikomas VVG įgyvendinant LEADER/BIVP programą

 

2018 m. gruodžio mėn. ELARD (Europos LEADER Asociacija kaimo plėtrai) generalinės asamblėjos metu buvo pasidalinta LEADER/BIVP programos įgyvendinimo patirtimis. Be įvairios statistinės informacijos buvo iškeltas klausimas apie sankcijas: ar numatytos sankcijos už nepasiektus VPS įgyvendinimo rodiklius iki tarpinio vertinimo (nustatyto termino)? Dalinamės šalių patirtimis, kadangi ne visi atstovai žinojo atsakymus, o ir ne visų šalių atstovai dalyvavo apklausa bus nuolat papildoma nauja informacija.

Airija:

Austrija: iki 2019 m. rugsėjo 30 d. vietos veiklos grupė turi įsisavinti 75% VPS įgyvendinimui skirto biudžeto (t.y. turėti patvirtintų projektų). Jeigu rodiklis nepasiektas, bet VVG turi rimtą pagrindimą (argumentus, dokumentus ir t.t.) su likusios sumos išmokėjimu problemų nebus, jei ne – VVG neteks tų 25 proc. Dabartinis vidutinis VPS įgyvendinimui skirtų lėšų įsisavinimas 60 proc.

Bulgarija:

Čekija: sankcijų nėra numatyta.

Danija:

Estija:

Graikija:

Ispanija:

Italija:

Kroatija:

Latvija: sankcijų nėra numatyta.

Lenkija: jei VVG nebus pasiekus 40% VPS numatytų rodiklių arba nebus įsisavinti 60% VPS įgyvendinimui skirto biudžeto, bus taikoma 10 procentų nuo VPS įgyvendinimui skirto biudžeto dydžio sankcija.

Lietuva: iki tarpinio vertinimo nepasiekus tam tikrų rodiklių ar neįsisavinus reikiamos sumos nuo viso VPS įgyvendinimui skirto biudžeto VVG neteks įšaldytų lėšų, t.y. 25 proc. VPS įgyvendinimui skirtų lėšų.

Makedonija:

Olandija:

Portugalija: sankcijų nėra numatyta.

Prancūzija:

Rumunija: iki 2019 m. pabaigos VVG privalo būti sukontraktavus (pasirašyta projekto finansavimo sutarčių) 60% VPS įgyvendinimui skirto biudžeto, o išmokėta 30% VPS įgyvendinimui skirto biudžeto.

Serbija:

Slovakija:

Slovėnija: pradžioje buvo numatyta, kad iki 2018 m. pabaigos VVG turi pasiekti 85% VPS numatytų rodiklių, nepasiekus buvo numatytos sankcijos, bet dėl įvairių biurokratinių, įstatyminių bei taisyklių trūkumų LEADER programa įsibėgėjo labai vėlai, tad Ministerijos sprendimu aukščiau minėta nuostata nebegalioja.

Suomija: 

Švedija: 

Vengrija: LEADER/BIVP programos įgyvendinimas labai vėluoja. Apie sankcijas informacijos nėra.

Vokietija:

 

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos dalyvavimas bei narių interesų atstovavimas ELARD (plačiau apie ELARD svetainėje ar FB paskyroje) finansuojamas pagal Asociacijų, vienijančių asmenis, užsiimančius žemės ūkio ir miškų ūkio bei alternatyviąja veikla, narystės Europos Sąjungos ir (arba) kitose tarptautinėse organizacijose mokesčio mokėjimo ir atstovavimo jose finansavimo taisykles (Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija).

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.