Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2016-04-06  

Seminarui “ Kaimo bendruomenių vaiduo verslo kūrime“ pasibaigus

2016 m. balandžio 1 dieną parodos „Agro Balt 2016“ metu, vyko seminaras, kurio metu buvo kalbama apie kaimo ir verslų plėtrą. Seminaro metu pranešimą skaitė ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė.

Seminare dalyvavo įvairių šalies VVG atstovai, „Leader ir žemdirbių mokymo metodikos centro“, ASU universiteto dėstytojai ir studentai, atskirų kaimo bendruomenių atstovai ir kt.

LKBS pirmininkės teigimu svarbu ne tik sukurti kaimo verslo idėją, bet ir ją plėtoti. Pranešime buvo pristatyti jau suskurti ir sėkmingai besivystantys kaimo bendruomenių verslai, tarp kurių pagiriamąjį žodį suteiktas: žemės ūkio produkcijos perdirbimo, edukacinių programų organizavimo, turistinių maršrutų plėtojimo, kūrybinių dirbtuvių puoselėjimo, socialinio pobūdžio ir kitiems kaimo bendruomenių verslams.

Anot pranešėjos, verslai kaime galėtų būti plėtojami sparčiau, tačiau čia susiduriama su tokiomis problemomis, kaip: kvalifikuotų darbuotojų stygius, infrastruktūros nebuvimas, produkcijos reklamos ir realizacijos sunkumai ir kt. Beje, svarbiausiu trūkumu buvo įvardintas žmogiškasis faktorius - žmonių sąmoningumas, bei patriotizmo trūkumas, kuris, deja, bet  išgudomas tik iš kartos į kartą. 

LKBS informacija

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.