Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Adresas korespondencijai: Chemikų g. 25-33, LT-55238 Jonava, Lietuva


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2017-09-24  

LIETUVOS KAIMO PARLAMENTAS

 

Rugsėjo 22-23 d.d. Ukmergės r. Taujėnų dvare Lietuvos kaimo bendruomenių ir Lietuvos vietos bendruomeninių organizacijų sąjungos sušaukė Lietuvos kaimo parlamento III sesiją. Sesijoje kaimo bendruomenių atstovai iš 41 Lietuvos rajono, kaime veikiančių organizacijų bei Lietuvos valdžios institucijų atstovai diskutavo, kokios kaimo problemos yra šiuo metu aktualiausios, kokiomis priemonėmis jas spręsti. Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, LR Seimo nariai Guoda Burokienė ir Audrys Šimas pasveikino Lietuvos kaimo parlamento III sesijos dalyvius, pabrėžė šio renginio svarbą, telkiant visus socialinius partnerius išreiškiant Lietuvos kaimo balsą.

 

Vieni iš pagrindinių šio periodo tikslų, akcentuoti Lietuvos kaimo parlamento III sesijoje - gyventojų įtraukimas į veiklas, kurios prisideda prie ekonomikos augimo kaime, kad būtų kuriama žmonių finansinė gerovė, kad būtų ir toliau puoselėjamas bendruomeninis judėjimas. Buvo keliamas klausimas, kaip išvaduoti bendruomenės savanorius, pavargusius nuo administracinės naštos?

 

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė savo pranešime pristatė sitauaciją po dviejų Lietuvos kaimo parlamento sesijų. Džiaugėsi, kad valdžios atstovai  „nepadeda“, bet tariasi kaip su lygiaverčiais partneriais, klauso ką kalba bendruomenininkai, gal dar nevisada išgirsta, bet tai jau žingnis į priekį. Ypatingą dėmesį Jolanta Marija Malinauskaitė skyrė bendruomeninio judėjimo idėjai ir dvasiai. Svarbiausia, kad projektai ir ūkinė bendruomenės veikla neužgožtų bendruomeninio judėjimo idėjos, kad svarbiausias tikslas yra rūpestis žmonių gerove, o projektai, ūkinė veikla yra tik priemonės tikslui pasiekti. Lietuvos vietos bendruomeninių organizacijų sąjungos pirmininkė Reda Kneizevičienė kalbėjo apie paslaugų perdavimo bendruomenei mechanizmus pristatė naujausią tyrimą apie socialinių paslaugų poreikį bei teikimo galimybes. LR Ūkio ministerijos smulkaus ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė kalbėjo apie verslo situaciją kaime. LR vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys pristatė naujienas apie  regioninės plėtros tarybas, kuriose turi tartis ne tik merai, bet visi socialiniai partneriai. LR žemės ūkio ministerijos kaimo plėtros departamento direktorė Jurgita Stakėnienė kalbėjo apie 2014-2020 m. kaimo plėtros programą, LEADER programos įgyvendinimo problematiką bei naujienas. Svečias iš Suomijos, EKP organizatorius, Kim Smedslung, ragino gerai padirbėti ir III sesijos rezoliuciją pateikti Europos kaimo parlamentui, kuris vyks spalio 18-21 d.d.  Venhorst, Olandijoje.  Sesijoje dalyvavo svečiai iš Gruzijos, kurie dalyvauja ES pilotiniame projekte, yra sukūrę vietos veiklos grupę bei ruošiasi įgyvendinti bandomąją strategiją.

 

Antrąją parlamento dieną Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narys Mindaugas Maciulevičius pristatė ES socialinio verslo reglamentavimą ir geruosius pavyzdžius.Abi dienas dirbusios 4 darbo grupės aplankė 12 Ukmergės ir Panevėžio rajono bendruomenių, kur buvo pristatyta 17 sėkmingų 2007 – 2013 metų ES finansinio periode įgyvendintų projektų. Antrąją parlamento dieną visos 4 darbo grupės apibendrino pamatytus projektus, iškeltas problemas ir suformulavo svarbiausius uždavinius, ką turime pirmiausiai atlikti mes, bendruomenininkai, kokie svarbiausi sprendimai turi būti priimti vietos, nacionaliniame ir Europos lygmenyje, kad Lietuvos kaimas atsitiestų ir klestėtų.

 

Lietuvos kaimo parlamento III sesijos metu dalyviai vienbalsiai priėmė sesijos rezoliuciją, kurią pateiksime artimiausiu laiku viešoje erdvėje bei pristatysime LR Vyriausybei.

 

Dėkojame visiems dalyvavusiems ir padėjusiems organizuoti Lietuvos kaimo parlamento III sesiją. Ypatingas, ačiū už Lietuvos kaimo parlamento III sesijos viešinimą „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Kaimo akademija“ redaktorei ir žurnalistei Laimai Pilipavičienei bei Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ redaktorei Dovilei Šteinienei.

 

LKBS informacija

 

Projektą finansuoja:

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.