Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2014-06-10  

Būginiečių svajonės pildosi

Būginių kaimo bendruomenė įregistruota 2009 metais. 2010 metais bendruomenė įsigijo buvusios parduotuvės pastatą. Jis buvo nenaudojamas ilgus metus ir nepritaikytas bendruomenės narių poreikiams tenkinti, nebuvo sudarytos sąlygos laisvalaikio praleidimui.

                      Nors bendruomenė  įkurta neseniai, puoselėjome viltį sukurti jaukią, socialiai aktyvią, moraliniais principais grįstą „salelę“, kur jaukiai jaustųsi, ne tik nariai, bet ir visi kaimo ir aplinkinių kaimų gyventojai, svečiai. Ypač vaikai, kurie yra pažeidžiamiausia socialinė grupė, kurių tinkamas visuomeninis auklėjimas yra tėvų prioritetas.

 Įgyvendinus projektą, kaime bendruomenė tapo pagrindiniu traukos centru – kultūros, švietėjiškos sklaidos principu besivadovaujančia organizacija, besiremiančia iniciatyvų skatinimu (kaime nėra nei kultūros centro, nei ugdymo įstaigos, nei bibliotekos, ar kitų visuomeninių traukos centrų).

                      Susirinkus į išplėstinį tarybos posėdį ir atlikus kaimo gyventojų apklausos analizę, buvo nutarta dalyvauti vietos projekto paramai gauti pagal „Biržų rajono savivaldybės kaimo vietovių vietos plėtros strategija iki 2013 m. „I prioriteto “Teritorinė sanglauda – patrauklios ir patogios gyventi bei dirbti aplinkos kūrimas„ priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“. Projekto pavadinimas „Kaimo ateitis bendruomenės rankose“. Pagal šį projektą pagrindinis tikslas buvo suremontuoti bendruomenės namus. Suremontuotose namuose vyksta vakaronės, viktorinos, renginiai vaikams ir jaunimui. Organizuojami būrelio užsiėmimai.

                      Projektas yra viešojo pobūdžio ir teikia visuomeninę naudą. Veiklos rezultatais gali naudotis visi kaimo ir aplinkinių kaimų gyventojai. Sukūrus pridėtinę socialinę erdvę galima bendrauti ir kultūringai praleisti laisvalaikį.

                      Dėkojame bendruomenės tarybai ir aktyvui už įdėtą darbą, pateiktas įdomias idėjas įgyvendinant šį projektą, nes išsipildė mūsų svajonė turėti jaukius, gražius bendruomenės namus.

 Bendruomenės tarybos pirmininkė Marė Gatavynienė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.