Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-06-20  

Išvyka į Respublikinį kaimo bendruomenių sąskrydį Karklėje

Rytinės saulės lydimi bendruomenės nariai birželio 9 d. rinkosi važiuoti į Respublikinį kaimo bendruomenių sąskrydį Karklėje. Tai puiki galimybė susitikti, pabendrauti, pasidalinti savo bendruomenės patirtimi ne tik su rajono bendruomenėmis, bet ir su visos Lietuvos bendruomenėmis, kartu parungtyniauti, puikiai praleisti laiką. Kadangi kelionė netrumpa, tai turėjome galimybę pabendrauti autobuse, pasidžiaugti padarytais darbais, pasidalinti patirtimi. Skėmių kaimo bendruomenė jau antri metai dalyvauja projekte „Eismo saugumas bendruomenėse“ ir jau „serga ta liga“, kad visi esantys šalia būtų saugūs, nešiotų atšvaitus. Iš 50 buvusių autobuse tik 2 turėjo su savimi atšvaitus, nors buvo aišku, kad namo turės grįžti tamsoje. Autobuse pravesta mini viktorina, kuri priminė ne tik kuria kelio puse eiti, kur dėti atšvaitą, bet ir privertė susimąstyti, ar saugome patys save ir aplinkinius. Skėmių kaimo bendruomenė pasidalino įspūdžiais ir padarytais darbais, kad eismo saugumas kaime rūpėtų kiekvienam ir paragino kitas bendruomenes būti šio projekto dalyviais. Kiekvienas gavo dovanų po atšvaitą, kuriais papuošė rankines, kuprines, rankas ir ateityje saugos mūsų gyvybes, o pasirašydami sąrašuose įsipareigojo juos nešioti.

Nedideliame pajūrio miestelyje į tradicinį Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydį – konferenciją „Lietuvos kaimų judėjimo iššūkiai ir galimybės“ susibūrė apie pusantro tūkstančio bendruomenių narių iš visos Lietuvos. Radviliškio rajono kaimo bendruomenių delegacija buvo gausiausia: 100 dalyvių iš 11 bendruomenių. Dausiausiai atstovų buvo iš Mankiškių ir Kutiškių bendruomenėsių, aktyviai kasmet dalyvauja Šniuraičių, Tyrulių, Šeduvos, Papušinio, Aukštelkų, Skėmių, Vėriškių ir Polekėlės  bendruomenės. Mankiškių bendruomenės jaunimas aktyviai ne tik kasmet važiuoja į sąskydį, bet ir atstovauja rajonui visose sportinėse rungtyse.

Kaimo bendruomenių atstovai pristatė rajonuose vykdomą projektinę veiklą bei pasiektus rezultatus. Sąskrydžio metu vyko vietos produktų pristatymas ir degustacija, kur radviliškiečiai pristatė traukinį, teatralizuota rajonų kurtos mados „Atgal į gamtą“ demonstracija, kur visą išmonę pademonstravo Šniuraičių ir Šeduvos bendruomenės, sportinės rungtynės “Stiprūs, vikrūs, gražūs”, kur dėmesį traukė sportiškas mankiškių jaunimas. Netilo dainos, persipinančios su rimtomis kalbomis tarp kaimo bendruomenių lyderių.
Kaskart diskutuojant ir veikiant kartu, randamos pačios geriausios idėjos naujiems projektams.

 

 

Skėmių kaimo bendruomenė

Radviliškio raj.

Regina Dambrauskienė

8 610 08417 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.