Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2011-12-21  

Biržų rajono bendruomenių lyderiai pateisina garbingą savanorio vardą

„Būk savanoris, keisk pasaulį“ – toks šūkis girdimas per radiją ir televiziją.

Juk neatlygintinai atliekame daug didelių darbų ir veiklų, rengdami ir įgyvendindami projektus, už tai negaudami nei cento atlyginimo.

Rengiame turiningus kaimo žmonėms įdomius renginius, globojame silpnuosius ir jiems  padedame, tvarkome aplinką, kad švarią išsaugotume ateinančioms kartoms.

Taip ir sukasi darbų verpete keturiasdešimt keturių rajono kaimų bendruomenininkai, mokydamiesi džiaugtis kiekviena malonia artimiesiems ir sau suteikta akimirka.

Net pasidalinus su aplinkiniais žodžių šiluma pasaulis tampa šviesesnis. Tuo dažnai įsitikiname gyvenime.

Bendruomenių pirmininkai, ir ne tik jie, supranta, kad savanorystė – visuomenės veidrodis, atspindintis tai, kas žmonėms labiausiai rūpi.

Iš savanorių, visuomeninių organizacijų lyderių laukiama ir kitų dalykų – jautrumo vargstančiam konkrečiam žmogui, jautrumo gamtai, aplinkos tvarkymui ir saugojimui, rūpinimuisi gerovės kūrimu.

 Būdami savanoriai, turime galimybę turiningai praleisti laisvalaikį, labiau pasitikime savimi, pabėgame nors trumpam nuo savo rūpesčių ir problemų, užmezgame ryšius su įvairiais žmonėmis, pasisemiame žinių ir patirties iš patyrusių savotiškų veiklos organizatorių. O svarbiausia, kad tobulėjame atiduodami savo asmeninį laiką ir jėgas visuomenei.

Gruodžio 10 d. teko garbė dalyvauti savanoriškos veiklos metų uždarymo renginyje Vilniaus Rotušėje. Ten pagerbti šių metų konkurso „Savanoriškos veiklos sostinė“ nugalėtojai ir konkurso „Tikime laisve“ prizininkai.

Kartu su visomis nevyriausybinėmis organizacijomis ir Biržų rajono aktyvistais ir mes, kaimo bendruomenių nariai, džiaugiamės, kad sugebėjome vasarą surengti bendruomenėse dešimtis įvairiausių renginių, akcijų, projektų ir žaidynių, kad rugpjūtį ir kitais mėnesiais padėjome savo darbeliais Biržams tapti savanoriškos veiklos sostine, prisidėjome prie bendro tikslo.

 

Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė

Nijolė Šatienė

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.