Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-04-05  

Gerdžiūnų bendruomenė sukvietė į ataskaitinį susirinkimą ir paminėjo penkmetį

Paskutinę kovo mėnesio dieną iš visų kaimo kampelių rinkosi žmonės į Gerdžiūnų laisvalaikio salę, kadangi bendruomenės pirmininkė Jolanta Puidokienė sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Salė buvo pilnutėl. Juk malonu pasiklausyti apie gražius nuveiktus darbus ir ateities perspektyvas. Prieš penkerius metus (2007m.balandžio 26 d.) gražiame kaimelyje susikūrė bendruomenė.

                  Pirmininkė Jolanta pateikė ataskaitą už 2011 metus. Demonstravo skaires, apibendrino anketos rezultatus, kurią ruošė  seniūnaitė Silvija Morkeliūnaitė. Bendruomenė aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose. Darbščiausios šios srities „ bitutės“, taip jas įvardino pirmininkė, Jūratė Bataitienė, Loreta Balsienė, Daiva Puidokienė ir pati pirmininkė parašė nemažai projektų ir beveik visiems gavo finansavimą. Teikė savivaldybei jaunimo iniciatyvų skatinimo, mokymų ir gerosios patirties sklaidos, tai “Ekologinis takas“, „Gyvenk sveikai-4“ , Bendraukime kitaip“.Kūno kultūros ir sporto departamento prie Vyriausybės finansuotas projektas “Delfinukai“ pasiekė gerų norimų rezultatų, nes plaukti išmoko savarankiškai 18 vaikų. Šiuo metu vykdomas ilgalaikis projektas „Aktyvinkime Gerdžiūnų bendruomenę įamžindami etnografinių elementų turinčias sodybas“. Apie projektinę veiklą ir jos etapus kalbėjo Jūratė Bataitienė. Ji papasakojo apie šio darbo sunkumus ir labai svarbią reikšmę bendruomenėje.

                     Susirinkime buvo patvirtinta pirmininkės ataskaita ir 2012 metų veiklos planas. Kalbėjusieji bene didžiausią rūpestį išsakė dėl Kriūkų vidurinės mokyklos Gerdžiūnų Petro Dumčiaus pradinio ugdymo skyriaus likimo. Nuo rugsėjo pirmosios ši mokykla nebus komplektuojama dėl mažo mokinių skaičiaus. Siūlymų buvo daug ir visi  vietos gyventojų poreikiams tenkinti. Į susirinkimą buvo pakviesta Kriūkų seniūnė Onutė Rakauskienė. Ji atsakė į klausimus ir pateikė šių metų numatytus darbus. Pasveikino su artėjančiomis šv. Velykomis , palinkėjo visiems sveikatos , geranoriškumo,pilietiškumo, nuoširdumo ir susitelkimo geriems darbams savo kaimui. Apie savo darbą rajono taryboje papasakojo gerdžiūnietis Sigitas Stanaitis. Buvo išsakyta nemažai minčių apie kaimo problemas. Maloniai nuteikė surengta Viktorijos Puidokaitės fotografijos “Sustok ,akimirka, žavinga“ paroda.

                        Susirinkimo darbą vainikavo Lekėčių jaunimo teatro pasirodymas „Didžioji viltis“ pagal V.Žilinskaitės humoreską. Vadovė Vaida Brazaitienė. Tai linksmas , nuotaikingas pasirodymas verčiantis susimąstyti apie rūkymo žalą žmogaus sveikatai.

                          Kaip ir pridera geriausieji buvo apdovanoti Padėkos raštais, gėlėmis. Kas nedrįso išsakyti savo minčių susirinkimo metu, tai galėjo padaryti prie arbatos puodelio ir išradingai papuoštų  sumuštinių stalo. Moterys su linijinių šokių mokytoja Rita Šafranauskiene pademonstravo savo gabumus ir norą šokti  ir bendrauti vakarais po ilgų varginančių darbų ir namų ruošos. Dar ilgai vyko šiltos diskusijos ir pokalbiai .

                           Malonu pastebėti tai, kad visi atrodė tokie artimi, savi ir suprantantys vieni kitus ir pilni optomizmo keisti savo kaimo įvaizdį, jo gerovę.

Šakių BCA informacija

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.