Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2013-06-06  

Saugaus Eismo renginys “Atšvaitą nešiot svarbu”

Ar nešiojančių atšvaitus daugėja? Kokių formų atšvaitai populiariausi? Kodėl bijomasi atšvaito? Šie ir daugelis kitų klausimų buvo iškelti paskutiniame Draugiškų šeimų bendruomenės “Jaunystės” renginyje. Todėl šį kartą bendruomenės jaunimas atliko stebėjimą, kaip nešiojami praeitų metų projektuose išdalinti atšvaitai.

Stebėjimo objektai buvo visi bendruomenės teritorijoje gyvenantys žmonės. Stebima buvo ryte nuo 8 iki 18 val. ryte. Stebėjo tik jaunimas. Mat norėjome, kad jie patys savo akimis pamatytų, kaip nešiojamos šviesą atspindinčios priemonės – atšvaitai.

Pasirodo atsakingiau į saugumą žiūri ne tėvai, o jų atžalos. Populiariausi yra pakabinami atšvaitai, nešiojami ant rankinių ir kuprinių. Senjorų tarpe populiarūs ir ant rankų nešiojami atšvaitai.

Užėjus į biblioteką- skaityklą buvo pastebėta, kad  tarp 14 čia skaičiusių žmonių, tik 1 neturėjo atšvaito. Parduotuvėje atliktas stebėjimas šiek tiek nuvylė. Tik 4 iš 15 pirkėjų turėjo atšvaitus. Pastarieji buvo pritvirtinti prie rankinių, deja ne visi teisingai.

Atliktas stebėjimas įrodė, kad saugiausi mūsų bendruomenėje – moksleiviai. Manome, kad teisti jų negalime, bet pamokyti – būtinai.

Visi stebėjime sutikę dalyvauti žmonės atminimui gavo po LAKD prie Susisiekimo ministerijos išleistą lankstinuką – kalendorių, kuriame daug ir naudingos informacijos apie saugumą kelyje.

 

Draugiškų šeimų bendruomenės “Jaunystė” narė Eglė Lukošiutė - Masiukienė

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.