Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2011-11-15  

Akcija „Būk matomas“

Radviliškio rajono Skėmių kaimo bendruomenė lapkričio 3-os dienos ankstyvą rytą pradėjo jau trečiu renginiu pagal Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos organizuojamą projektą „Eismo saugumas bendruomenėse“, kuris vadinosi Akcija „Būk matomas“. Atėjus tamsiajam paros metui labai svarbu pasirūpinti kaimo gyventojų ir mūsų vaikučių saugumu. Jau prieš 7 valandą ryto kaime,  prie pieno surinkimo punkto pasitikome kaimo gyventojus, priminėme, kaip svarbu būti matomiems tamsiu paros metu, ir dovanojome jiems juostinių atšvaitų, šviesą atspindinčių liemenių, lankstinukų. Labai buvo įdomu stebėti žmones, kaip jie reaguoja į tokias akcijas. Didžioji dalis buvo nustebę kad nemokamai gauna šviesą atspindinčias priemones, labai džiaugėsi ir dėkojo, kiti jautėsi saugūs ir nenorėjo patikėti kad jų gali nematyti vairuotojai, važiuojantis ir taip ryškiai šviečiant lempomis, bet paaiškinus, kad ypač prasilenkiant su priešais atvažiuojančia mašina vairuotojas yra dalinai akinamas ir tiesiog gali nespėti laiku sustoti. Įtikinom.  Taip dažniausia mastė nevairuojantys ir teisių neturintys pėstieji.

Tokią pat akciją pravedėme ir vakare sutemus po 20 val. Stabdėme važiuojančius dviračiais, keletas turėjo atšvaitus, bet su liemenėmis buvo nedaug. Pėstieji ir sutemus vakare lakstantys vaikai didžioji dalis neturėjo atšvaitų. Paklausus kodėl neturi, aiškinosi kad kai išėjo dar buvo šviesu...

            Visiems sutiktiems pėstiesiems suaugusiems  įteikti juostiniai atšvaitai, vaikams atšvaitai su Amberiu, dviratininkams – liemenės. Visiems akcijos dalyviams, o jų buvo , įteikti lankstinukai, kad žinotų kokios gresia baudos , jei nesilaikys taisyklių. Dalyviai pasirašė sąrašuose, ir buvo įspėti kad pasirašydami įsipareigoja gautas priemones nešioti.

Kadangi bendruomenė įsikūrusi prie judraus kelio Šeduva–Kėdainiai, paaiškino ir supažindino visus akcijos dalyvius, kaip saugiai elgtis kelyje pėsčiajam, dviratininkui ar vairuotojui. Bendruomenės organizatoriai tiki, kad įgyvendinamas projektas paskatins visus kaimo gyventojus saugiai elgtis kelyje, nesvarbu, ar jis pėsčiasis, ar dviratininkas, ar vairuotojas.

Skėmių bendruomenės pirmininko pavaduotoja Regina Dambrauskienė

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.