Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2012-09-28  

Akcija - “Diena be automobilio”

        Rugsėjo paskutinė savaitė bendruomenėje prasidėjo su padidėjusiu žmonių skaičiumi gatvėse.  Mat  penktadienį rugsėjo 19 dieną, Tarptautinės dienos be automobilio išvakarėse, Kauno draugiškų šeimų nariai savo automobilius paliko namuose, o į darbą, mokyklą, parduotuves ir kino teatrą, svečius vyko dviračiais, viešuoju transportu, pėsčiomis arba bėgte.

      Šiomis dienomis visoje Europoje minima judrumo savaitė, kurią tradiciškai paminėjo ir mūsų bendruomenės nariai.

 Pastebime, kad vis daugiau žmonių dėmesį atkreipia į neigiamą transporto įtaką aplinkai. Tikimės, dar dešimties metų neprireiks, kad dviratis taptų ne tik laisvalaikio, bet ir pagrindine susisiekimo priemone, žinoma, jei mieste atsiras dviračių takai, kuriais šiuo metu pasigirti tikrai negalime.

       Bendruomenės nariai eidami į darbą pėsčiomis pastebėjo, kaip svarbu būti matomais. Tą diena dar kartą turėjo pasitikrinti ar turi atšvaitą, bei saugią liemenę.

       Džiaugėmės, kad einant pėsčiomis, prisisėdėjome prie ekologijos, sveiko gyvenimo būdo, taršos mažinimo. Pastebėjome, kad einant pėsčiomis galime puikiai pabendrauti ne telefonu, o akis į akį, taip pat pastebėjome, kurie bendruomenės kampeliai dar prašosi mūsų rankų darbo, kur reiktų pastatyti suolelį poilsiui ar šiukšlinę – nuorūkoms išmesti.

        Vakarop bendruomenės patalpose rinkomės į paskaitą, kur kalbėjome apie reikalavimus dviračių vairuotojams, pėsčiųjų elgesį, pareigas gatvėse, saugos diržų mašinose naudojimą, atšvaitus. Kol vaikai žiūrėjo filmuką “Policijos bičiulio Amsio patarimai”, suaugusieji diskutavo apie pėsčiųjų perėjos reikalingumą prie pagrindinės mokyklos, kuri randasi bendruomenės teritorijoje.

        “Kiekvienas pokalbis su vaikais apie visų mūsų saugumą yra labai prasmingas ir tikimės, kad ne vieną mūsų apsaugos nuo nelemto žingsnio ar nelaimės”- teigė bendruomenės senjoras Aloyzas, turintis 40 metų vairuotojo darbo stažą.

                 Renginio pabaigoje įvyko fotoparodos “Saugiausia bendruomenės šeima” dalyvių apdovanojimas, kurio prizus mums dovanojo, nuolatinis saugaus eismo renginių rėmėjas - Lietuvos automobilių kelių direkcija, prekybos centras,  bei konditerijos firma iš Kauno. 

                                                                                         Eglė Lukošiūtė - Masiukienė

  

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.