Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2011-08-26  

Būk saugus ir atidus

Vasaros pabaiga nenumaldomai artėja, tad Gabšių kaimo bendruomenė tradiciškai susirenka palydėti ją. Šį kartą į vasaros palydėtuves sukvietėme mažuosius kaimo gyventojus. Kad eismo saugumo pamokėles neprailgtų, pirmiausia pasikvietėme Raseinių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėją Jolanta Gudeikytę  pakalbėti apie knygas. Čia laikas pralėkė žaibiškai, nes bibliotekininkė įdomiai ir įtaigiai papasakojo įspūdžius iš kelionės po Švediją. Ji priklauso Tarptautinei vaikų ir jaunimo knygos tarybai, Lietuvos skyriaus narė. Kelionės  tema ,, Kelionė Švedijos vaikų literatūros takais‘‘. Manome, kad išgirdus įspūdžius apie rašytojų Astrid Lindgren ir Selmos Lagerleft  kūrybą, mokiniai noriai skaitys knygas, domėsis jomis ir dažniau varstys bibliotekos duris.

Vienas iš mažiausių susitikimo dalyvių Deividas išreiškė norą, turėti vaikų miestelį su atrakcionų parku ir įvairiomis pilimis savame Gabšių kaime. Jo sesė Ema pritarė, kad vaikai tokie patys Švedijoje ir Lietuvoje.

                      Po viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėjos pasakojimų, vykdėme Lietuvos automobilių kelių direkcijos remiamą projektą ,,eismo saugumas bendruomenėse‘‘. Mokslo metams artėjant labai svarbu prisiminti saugaus eismo taisykles, kaip ir kur reikia pereiti gatvę, kokia kelio puse reikia eiti ir kaip saugotis nedrausmingų vairuotojų. Vaikai noriai pasakojo apie elgesį gatvėje, saugų tėvelių vairavimą, atliko užduotis. Bendruomenės pirmininkė Irena Dapkuvienė apdovanojo visus susirinkusius šviesą atspindinčiomis kuprinėmis, lankstinukais, atšvaitais, saldumynais. Kurie vaikai atėjo be tėvelių, pirmininkė prašė perduoti jiems atmintinę kaip saugoti vieni kitus kelyje, o vyresniems vaikams dar padovanojo po kompaktinį diską kuriame įrašytos saugaus vairavimo pamokos.  Vaikai pakartojo ne tik saugaus elgesio gatvėje, bet ir klasėse taisykles, žadėjo jų laikytis. Susitikimo pabaigoje apdovanota neliko ir aktyviausia močiutė Zita į renginį atsivedusi dvi anūkes.

                      Tikime, kad šis eismo saugumo projektas Gabšių kaimo bendruomenės gyventojams padės važiuoti, eiti ar vairuoti saugiai ir atsakingai, o išdalintomis šviesą atspindinčiomis priemonės bus matomi visada- ypač tamsiu paros metu.

 

                                                                        

 

Gabšių kaimo bendruomenės tarybos narės

 Asta Stanaitienė ir Edita Macijauskienė

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.