Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-07-03  

Dvargaliuose namai iš vilnos veltinio

 

2015 metais ūkininkė iš Biržų rajono Dvargalių kaimo Kristina Milišiūnienė įgyvendino vietos projektą „Avis aprengs ir pamaitins“ pagal „Biržų rajono savivaldybės kaimo vietovių vietos plėtros strategiją iki 2013 m.“ III prioriteto „Kaimo gyventojų užimtumo ir pajamų didinimas remiant smulkų verslą, vystant kaimo turizmui patrauklius objektus“ 1 priemonę „Kaimo turizmo veiklos skatinimas ir (arba) su turizmu susijusių patrauklių objektų vystymas“.

Pagrindinis vietos projekto tikslas –šviesti gyventojus ir populiarinti avininkystę, nepelnytai nuvertintą ir užmirštą gyvulininkystės šaką. Populiarinti dirbinius iš vilnos, produktus iš avienos ir avies pieno, sukurti vietą trumpalaikiam poilsiui.

Įgyvendinant vietos pelno projektą pastatyti du nameliai iš vilnos veltinio. Viename įrengta salė įvairiems renginiams, konferencijoms ir pramogoms organizuoti, kitame - sanitarinės patalpos. Taip pat suremontuotos patalpos, kur įrengtas mėsos perdirbimo cechas.

Pagrindinė veiklos kryptis - edukacinių renginių organizavimas, senųjų amatų atgaivinimas, avininkystės produktų perdirbimas ir realizavimas, vietos trumpalaikiam poilsiui įrengimas.

Turizmo objekte organizuojami edukaciniai užsiėmimai pagal edukacinę programą „Avis aprengs ir pamaitins“, kurios metu lankytojai supažindinami su kelių skirtingų veislių ir produktyvumo krypties avimis, nauda ir gaunama produkcija. Egzotiška pamatyti „avių jūrą“ laukuose. Dar egzotiškiau aptvaruose pamatyti įvairių veislių avis vienoje vietoje, taip pat čia gali rasti vietą poilsiui, gerti avies pieną, ragauti avienos dešrą ir avių pieno sūrį.

Avis ir vilna – dvi neatskiriamos sąvokos, todėl viena iš programos dalių parodyti, kaip kerpamos avys, gaunamas siūlas, veltinis. Lankytojai supažindinami su avių kirpimo technologija, rodomas trumpas sukurtas filmukas apie mechanizuotą avių kirpimą. Vyksta vėlimo pamokėlės.

Galima užsisakyti avienos ir avies pieno produktų degustaciją. Lankytojams taip pat rodomi filmukai apie dešrų ir sūrių gamybą.

Siekiant atgaivinti senuosius amatus, prisidėti prie Biržų rajono savivaldybės tautinio paveldo puoselėjimo bendradarbiaujama su amatininkais, kurie veda edukacinius užsiėmimus apie vilnos kelią iki vartotojo

Edukaciniai užsiėmimai organizuojami veltinio nameliuose. Nameliai taip pat nuomojami šventėms, seminarams, mokymams ir įvairiems kitiems renginiams. Apsilankykite. Pabendraukime šiltoje ir neįprastai jaukioje aplinkoje. 

 Ūkininkė Kristina Milišiūnienė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.